Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (80)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si la mine fata lovea din ce in ce mai putin de pe la 35 sapt. O faza interesanta cu sughitatul, sughita la aceleasi ore pe care le avea si in burtica. 

Pe fetita o cheama Ema, nu am spus, ca sunt mai paranoica si nici pe FB nu am pus poze cu ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu merg la monitorizare si imediat dupa la medic:) Exact asa si bebele meu, se rasuceste mai mult iar seara se scutura toata burtica, ne jucam cam 30 de minute. Noaptea cand se intinde imi vine sa-l mananc....e asa finut dragul de el:))) 

Am vorbit cu o amica, ea a nascu acum 2 sapt la RM. A zis ca a fost totul impecabil, mai putin faptul ca a venit abia a 3 a zi consultantul in alaptare. Ea nu a avut laptic, ii aduceau seringa cu lp la fiecare ora. De a doua zi ea a stat cu bebe in camera. La cezariana l-au scos pe bebe in 10 min dupa care au adormit-o pentru a o coase. Cam atat am aflat. Asta cu adormitul dupa ce il scoate pe bebe pare a fi standard la ei, mie imi convine:p

Am fost si eu la Rahimian pt primele 2 morfo....era ca pe stadion. In trim 2 mi-a fost foarte rau cat am asteptat acolo....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, felicitari pentru micuta Ema! Superb nume ati ales! Sa fie sanatoasa si sa o asculte pe mami  [flo]

BCO, Comina, Anxiao hai ca mai aveti putin si voi pana sa va vedeti micutii  [bib]  [bib]  [bib]  ce emotii cred ca aveti   [:)]  eu astept cu nerabdare sa imi simt bebelusii mai puternic, sa se simta la atingere  [biz]

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema!!! Ce dragut!!! Imi place :)

 

Anxi, vara-mea a nascut la ei acum o luna jumate si nu au adormit-o pt cusut... Nu stiam ca asta ar fi procedura standard... Intreaba si tu asta la consultul preanestezic ca eu am ratat momentul...

 

In principiu eu vreau sa stiu care e procedura la ei pt ca orice amanunt care nu o sa imi para standard o sa ma duca cu gandul la cine stie de prostii. Eu am intrebat care e procedura legata de bebelus si mi-a zis ca dupa ce il scoate le ia cam 10 min sa il spele, etc dupa care mi-l arata de la distanta si imi spune ca daca este bine. Inteleg ca nu dau atunci in sala alte detalii, cum ar fi scorul apgar. Pt mine aceasta info este f importanta ca altfel cine stie ce scenarii paranoice ma apucau ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca standard e in functie de fiecare dr in parte. Ei i l-a aratat pe bebe imediat, dupa care l'au dus la neonato unde astepta sotul ei.dupa o ora de stat la terapie intensiva l-au adus pe bebe si pe tati care au ramas acolo cu ea 2 ore. Dimineata s-a mutat in salon (ea a nascut noaptea).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anxi si Bogdana, eu tot la RM am nascut. Va spun cum a fost:

- mi-au montat cateterul pentru anestezie, m au intins pe pat in sala de interventie. Aveam montati senzorii de monitorizare. Anestezicul si a facut efectul imediat: am simtit o caldura de la mijloc in jos. Nimic deranjant sau derutant. 

- in cateva minute au scos bebelushul. L am vazut de cum l au scos...il asteptam  [:)] Cand l au scos dr mea l a ridicat in sus si l am vazut si l am auzit. Fireste ca am si plans  [:)]

- l au curatat bine de tot pe o masa tot acolo, in sala de interventii, l au aspirat, l au infasat si mi l-au pus langa obraz. Am putut sa l pup. Yummyyy...cel mai bun [:)]

- apoi l au luat si l au dus sa l masoare/cantareasca etc . Cat timp inchideau cezariana au primit telefon in sala si am auzit: nota 10, 54 cm, 3200 gr

- pe mine nu m au adormit dupa ce au scos bebele dar stiu ca daca e cazul (te cuprinde panica, anxietatea, stresul, agitatia...etc) te pot adormi usor (eu am intrebat asta la consultul preanestezic pt ca ma gandeam ca ma cuprinde panica daca nu mi simt picioarele. N a fost cazul [:-)))] )

- dupa ce au terminat cezariana m au mutat in zona de terapie intensiva. Acolo mi l au adus pentru cateva minute pe bebe si pe sot. Pe bebe mi l au pus la san. Pe la 18 m au mutat in salon (bebe a venit pe lume la 09:03)

 

Cam asa a mers treaba in cazul meu. Deci nu cred ca e procedura standard a clinicii asta cu adormitul dupa ce l scoate pe bebe ci poate fi o procedura a unor medici.

 

O zi buna, dragelor! [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...