Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

Mersi Dea, pai asta e, ca de-atatea ori a suferit, n_are sens sa ii spun acum sa spere, poate degeaba. De ce sa suferim doi.

Cand am aflat de soe acum aproape un an , am plecat de la doctor, am ajuns la carfour, ne_am luat alcool, dar doar alcool era pe banda si inainte sa ajungem la casa ne_a pufnit plânsul pe amândoi.

Asa ca ma abtin sa ii spun. Beau cafea acum, diseară nu mai beau bere ca sa nu mai fac teste. Te pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi Nicol19. Da, fac beta mâine seara, poate detectez o implantare ceva. Cred ca fac o beta și dacă apare menstruația, asa pentru posteritate. Ar fi o informație bună dacă obțin o implantare. Ar fi culmea ca noi nu ne încadrăm nici la inseminare. Ar fi cam asa cum zice Dea, "viata bate filmul" .

Nicol  bafta maxima  la fiv! 

Dea într-adevăr am luat cam toată săptămâna trecută cate juma de coldrex prânz și seara și 1 ibuprofen pe zi. Și trei zile klacid. Plus 7 zile Azitrox de la începutul ciclului precedent. Deci e posibil sa întârzie de la atatea tratamente și durerile astea sa fie semn ca trebuie sa vina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Maru eu ti-am spus in cazul meu de la ce am observat intarzieri ale menstrei.In schimb eu daca deja am dureri premenstruale si iau ipubrofen in max 12h ma trezesc cu "dansa" in chiloti:))).Fiecare functionam diferit...

    La noi e soare,vreme faina ca de primavara.Am fost 1h la pescu...dar ciuciu captura,crescuse apa mult si era tulbure,dar m-am bucurat de aer.Acum cred ca bag nasul in perna macar pt o ora apoi imi voi face ordine in sculele de pescu.Azi eram ca soldatul la razboi...fara pusca:(((.Nu mai aveam nimic prin trusa gata pregatit ca deh,mai avem si pierderi la fiecare partida.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea,  Și la mine la fel,  când apar durerile vine imediat și "dansa",  rar ma doare  cu o zi  înainte. 
 Acum am dureri de menstruație care țin intre 15 secunde și ore,  fix de 10 zile,  care vin brusc și în forță,   concomitent  cu ibuprofen,  paracetamol,  antibiotic luate  pt răceală. Și am și niște dureri arsuri abdominale,  la mișcare,  de ieri. Si niște junghiuri, săgeți  "foarte  interioare" ca sa ma exprim decent,  care au apărut de azi.
Acesta fiind spuse de-abia  aștept sa vina menstra.  Port absorbante de vreo  sapt.  
Pana una alta,  ma duc la birou  ca am treaba  și acolo. Sper sa termin repede.
La mine e inorat, e urat afara. 
Ma duc sa termin cu serviciul și apoi ma întorc sa gatesc niște peste, adică sa îl prăjesc.  Am pescuit din carfour ieri niște crap  de dunare. Cat de sănătos o fi la cat de poluata  e Dunărea.... 
E bine ca aici pot sa scriu, nu se supăra nimeni... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am citit aici, din experienta voastra si am o intrebare...... voi cum luati vitaminele daca medicul nu prescrie? As vrea sa fac o cura de vitamine..... Magne B6, E, Ubiquinol, C, dar nu stiu cand sa incep si sa le opresc avand in vedere ca vreau sa incep FIV la sf lunii mai cu AC in primele 21 zile pe urma suprefact si menopur. Multumesc frumos si bafta tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Razcata vor intra fetele specializate pe vitamine,dar pana intra ele iti spun eu ce nu e nevoie sa iei:vit C creste sistemul imunitar si poate da reject sarcinii,ce ai in alimente e indeajuns.Vit E se ia doar in primele 10z ale ciclului apoi se intrerupe ca poate fii toxica pt embrion,dar nu scrie niciunde ce cantitate e toxica(deci daca chiar iei sa nu depasesti cele 10z).Magneziu e un bun relaxant dar e indicat dupa ovulatie si o femeie are nevoie de 300mg/zi(necesarul e peste 300 dar cu cateva zeci pe care nu mi le amintesc).Dar astea se pot lua si din alimentatie.Pun un tabel cu gramajele pe care le putem gasi in papa 

http://cesamancam.ro/valori_nutritive_fructe.html

http://cesamancam.ro/valoare_nutritiva_legume.html

     Pofta Maru la peste!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi v: felicitări! Sa fiți sănătoase si sa te refaci cât mai repede!

Marushelu: sa înțeleg ca nu vei face beta?

Noi am început si stimularea, dar nu am reușit sa facem sonografie........cică o vom face joi, dar ma întreb dacă nu va afecta endometru......in ziua 7 de stimulare..... Voi ce știți?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, am vrut sa spun ca ma bucur de forumul acesta și de voi, ca nu am cui sa spun chestii de genul asta, plictisesc oamenii, pe cei apropiati ii supăr ca le dau emoții, sau ma supăra ei ca rad de mine.... In atâția ani mi s-a mai întâmplat sa mi se para ca sunt insarcinata. Daca nu au trecut prin atâtea nu înțeleg.

Nu s-a luat nimeni de mine.  [:-)))] 

Dimpotrivă, e liniște  și pace aici.   [flo2]  [flo2]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...