Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

Maria, ba da, o sa fac mâine seara beta ca atunci pot.

Chiar dacă vine menstra, sa vad dacă e beta pozitiv, sa știu măcar dacă e implantare, ca sa mai trag niște concluzii... Am zis ca aștept sa vina menstra ca ma tot încearcă durerile astea de zici ca acum vine. Apoi când am alte înțepături ciudate sau ma apuca greata (după prânzul de la ora 4 mi s-a intamplat) mi se pare ca sunt insarcinata.

Daca vine, sun la turci sa ma programez și poate am noroc de data asta. Dacă nu vine, nu am planuri. Va trebui sa caut un doctor sa ma ajute sa nu pierd sarcina, dacă nu cumva e imaginara. :))

Maria eu știu ca nu afectează sonografia, te referi la ecografie de monitorizare foliculi?

Sunt normale monitorizările la fiv, se fac o data la trei zile de obicei.

Deci ești în focuri Maria, bafta multa sa ai producție bună și sa fie cu reusita. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Razcata mie in schimb in Ro nu mi-a dat nimic in afara de acid folic...mint,dupa transfer am primit si Magne.Daca nu mai faci cu ale tale nu are sens coenzima Q10...e buna doar in cazul cand faci cu materie proprie.Daca nu ai mutatii acidul folic e bine sa-l iei.

   Maru eu am inainte de intrarea in casa o matura,e pusa fara vreo aluzie,dar acolo si-a gasit locul...dar lumea ia ca atare.Credeam ca te-a suparat cineva,ca mai umblam si pe la alte topicuri si ne mai primim rosii uneori in freza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Daca ai mutatii poti sa nu asimilezi acidul folic sintetic si atunci il iei degeaba.Fetele cu mutatii iau Fembion sau Taxofit metafolin,ca asta contine si metafolin(acidul folic natural).Sa fie cu succes alegerea facuta!La inceputul capitolului sau la sfarsitul capitolului trecut a scris Annutza ce gramaj a luat ea si ce mai exact referitor la coezimaQ10.

    Sa va spun de ce ma prapadesc de ras la ora asta:ma conversez cu Qiao pe privat,in timp ce ne conversam ne apuca si cheful de hutza-hutza(pe mine si pe soata) si las telefonul si ma las prada sotului.La un moment dat raspunde Qiao si primesc notificare sonora,la care sotul se opreste si spune serios "raspunde-i la femeie"...dar nu am facuto:))).Dar lui i s-a parut firesc sa putem avea si alte activitati in timp ce ne zbenguim [:-)))] ,deci pt data viitoare ma inarmez si cu o carte sau ceva de tricotat sau as putea lega carlige de pescu...asta ca sa mai "condimentam" cu lucruri noi.

    Seara faina dragelor!

    Annutza te asteptam cu vesti daca ai prins programare pt maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea asta devine chinuitoare. Nu am putut sa adorm pentru ca de cum  m-am băgat în pat au început niște dureri de ombilic și în jurul ombilicului și niște înțepături ca niște ace în toată  burta.   Cu foamea ma descurcam dar cu astea nu am mai rezistat.  La unica sarcina pe care o obtinusem aveam fix aceste dureri.  Nu dormeam mai deloc de dureri. Durerile sunt mult mai slabe cand stau  pe scaun. Deja am ras doua sandvișuri cu ceai,  am luat nospa forte. Poate o sa pot sa dorm, ca sunt zombi,  de cateva zile nu prea dorm.  Ma duc de dimineață la beta, ca sa am rezultatul pana seara.   Îi spun sotului ca vreau sa testez progesteronul, oricum îl fac și pe asta. Dacă ii spun ca bănuiesc o sarcină,  nici mie nu îmi vine sa cred,   o sa îmi zică sigur ca nu are cum, ca  psihicul îmi joaca feste,  iar dau banii pe beta.  [batcap]
Va țin la curent. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Neatza!

     Maru sa fie asa cum iti doresti tu!

     Nici eu nu am somn,dupa 1 cred ca am adormit si am avut un vis ciudat si de la 5 doar ma foiesc.Si m-a luat si foamea,dar nu voi bantui prin bucatarie sa-mi trezesc socrela...o mai las sa doarma:)))

      O saptamana cu vesti bune dragelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...