Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

Dragi babute, m-am intors si eu cu vesti de la medic, dupa consult post fiv. 

A mea tot insista ca am avut beta pizitiv 12.7 si ca a fost implantare. Zica ca din 100 de paciente la care a dat pregnil in ziua 6 doar 20 au beta pozitiv. Astfel ca deducem ca pozitivarea nu e de la pregnil, ar fo fost 100%.

 

Partea a doua: desi nu am facut niciodata vit D, am de gand sa o fac si odata cu ea sa recoltez si amh (asta doar pt curiozitatea mea). Pt ei conteaza doar cati foliculi am. Azi ziua 11 aveam 5. Pe partea dreapta se intrezareste unul de 14 mm...zice sa prestam ca poate ne iese fara fiv. (asta apropo de biata bate fimul).

 

Mai zice ca progesteronul a fost ok, endometru 11 ok. Si ca probabil calitatea embrionului a fost de vina. (avea 6 celule in ziua 3).

 

Despre suplimente zice ca is apa de ploaie, eu o sa iau indiferent ce zice. Ma refer la Ubiquinol dupa ce termina conezima Q 10 care o iau acum.

 

Partea cea ma interesanta e ca nu stiu unde sa fac NK-urile. desi ea nu mi le-a recomandat. As vrea totusi sa le fac. Si cum Andrew e expert in NK-uri, sper sa ma ajute cu ceva recomandari. Unde sa le fac, ce preturi aproximativ si daca sa le fac intai din sange si daca ies nashpa sa le fac si din uter...sau cum credeti ca ar fi mai ok.

Nu sunt hotarata inca unde sa facem urmatorul fiv...parca as mai face unul...dar nu stim daca tot la Gynera sau la Viena. 

Marushelu37 abia astept beta ta. Sa fie cat mai mare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ce stiu e Spitalul Wellborn din Bucuresti. Acolo sunt si nk din uter si din sangele periferic. Mai e parca un loc in Buc., n-am retinut, poate intervin fetele care stiu. Mai avem Synevo si Institutul Victor Babes pentru nk din sangele periferic. Eu prefer IVB, dar cred ca sunt extrem de relevante si cele uterine, poate chiar mai relevante. In final le-as face pe amandoua in acelasi loc, ca sa stiu o treaba.

 

Daca-ti iese ceva relevant la nk-uri, atunci cred ca ar fi bine sa aprofundezi varianta Turcia, Dr. Tayfun, ca macar acest medic ia in serios partea imunologica. Nu e singurul, mai sunt cativa si prin Grecia, cam scump fata de turci... mai vezi dupa analize daca e cazul, sigur gasesti la topicul de turcoaice destula experienta practica de la fetele de acolo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut beta pe la ora 17, la limita ca sa primesc diseară rezultatul. Pe la 10 ajung acasa, dar chiar daca sunt pe drumuri o sa intru sa va spun imediat ce primesc mailul, dupa 8 am inteles, ca sa nu va tin pe jar.  Si eu sunt tare curioasa!!!
Maria , tu de fapt faci altfel de eco, e un fel de histerosonografie. Nu stiu daca afecteaza endo.
Ariana, mersi. Baftă sa va aprobe dosarul.
Dea mersi.:) Am emoții, ma doare burta iar ca la menstra.
Nicol mersi. Eu stiu ca nu e bine de recoltat pe menstruatie.
Andrew mersi, imi iau in seara asta nospa. Durerile de aseara mi-au cam confirmat ca ceva se intampla pe acolo rau chiar daca ar fi sarcina , au fost nasoale rau, si le cunosc de-acum un an. 
Mersi de sfaturi, da o sa iau ce pot si eu pt o eventuală sustinere. Sa vad daca iese beta pozitiv, daca nu o fi cine stie ce inflamatie care mi-a dat emotii...
SaraMaria mersi. :)
Adela mersi,  vad ca Andrew ti-a raspuns, caut si eu la noapte, ca am bookmarkat paginile in care mi-a explicat Andrew mie despre NK si iti dau linkurile. Eu am facut la bolintineanu, welborn. A fost dureros rau pt mine. Daca esti sensibila fa cu anestezie.
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nospa e apa de ploaie. Adauga si un uscosin sau scobutil.

 

Sotia mea a avut asa:

Scobutil max. 3/Zi sau uscosin max. 2/Zi .

Nospa cu oricare din celelalte doua.

 

Utrogestan 200 max. 3/Zi.

 

Uscosin parea mai eficient decat scobutil.

 

In final n-a contat ca era defect cromozomial, trisomia 16.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e, macar nu mai stau in tensiune. Ca menstruatia tot nu a venit. E record deja, ziua 30, fata de 21-24. Dar am zis ca am ovulat in ziua 13, trebuia sa vina in ziua 27-28. Tot am dureri de burta ori ca de menstra ori ca si cum avortez. O fi gripa pe care o am inca sau vreo infecție de la recoltare nk... Sper sa dorm in noaptea asta ca sunt zomby. Pot sa iau linistită acum antiinflamatoare.

Multumesc pentru suport fetelor si Andrew. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...