Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt ok. Am fost ieri la echo, unul are 7s3z, 158 batai, 1,13 cm embrionul. Celalat insa are sacul cam mic, 89 batai, arata ca de 5s6s. Iar mi-a spus ca al doilea o sa se opreasca.

In rest, am inceput cu ameteli, slabiciune...uneori simt ca lesin efectiv. Greata nu prea mai am. Dar suport orice numai sa fie bine.

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Hy!

     Annutza  [flo2] ,Doamne ajuta in continuare!

     Maria sincer nu stiu cu ce se papa sonografia ca nu am facut niciodata.La histerosalpingografie se introduce o substanta in uter,dar la asta chiar sunt curioasa cum va fii.

     Eu am fost la pescu ieri,am avut captura de vreo doua frigari plus doua mese la trupa mea de feline.Ne-a batut vantul putin,dar si soarele din plin...nah ca fac si versuri acum:)))

     La noi a inghetat bine azi'noapte,brrrr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Am revenit pe forum dupa o absenta lunga din cauza problemelor de sanatate.

 

Vad ca s-au intamplat multe in absenta mea. Felicitari Annutza! Cauta si un medic naturist, poate te ajuta. Eu am primit de la o prietena un tratament naturist care m a ajutat sa tin sarcina. Cred ca totusi conteaza si ceaiurile de plante pentru ca pierdusem 10 sarcini inainte fara ele, adevarat ca nu luam anticoagulant (eu am hipercoagulabilitate si probleme cu un sistem imunitar prea agresiv).

 

Ramane de vazut ce se mai intampla in continuare pt ca bebele meu nu creste in ritmul "normal" (am avut un accident de masina si sau stresul sau oprirea anticoagulantelor - aveam hemoragie prin burta nu in uter) Am 4 luni si in final am reusit sa obtin tratamentul cu anticoagulant; urmeaza sa incep curand.

 

[flo2]  [flo2]  [flo2] Floricele penru voi fetelor care stiti ca si mine ce lupta grea este.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu spun prostii.. iata cum a fost la mine: luam Q10 si nu stiam ca am hipercoagulabilitate. timpul quick era normal - timpul de coagulare, deci nu se putea sti despre rest nimic. 

 

Am luat 2-3 luni fara pauza, nu mi mai amintesc. Apoi am aut un avort spontan. Si chiar inainte am facut un cheag pe o vena principala la piciorul stang. La internarea in spital mi s a recomandat sa evit Q10 pentru ca modifica (in cazul meu) coagularea sangelui. 

 

Nici acum nu stiu daca fara sa iau Q10 as fi putut pastra sarcina sau nu. Stiu insa ca nu as fi facut tromboza la picior. 

 

PS
cand sarcina s a oprit a fost treptat, nu a mai crescut si e probabil ca placenta nu o alimenta cum trebuie din cauza hipercoagularii - am dorit sa spun acest lucru pentru a evita celor care au reusit sa ramana insarcinate aceeasi experienta ca a mea.

 

Cu drag  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruchelu imi pare tare rau ca beta a iesit negativ. Sper sa te pui repede pe picioare. Stii cum e , speranta moare ultima. O sa reusim noi la un moment dat.

 

aacor zici ca Q10 dauneaza mai mult decat sa faca bine in cazul in care am trombofilie?

Eu la analizele de coagulare cele clasice imi ies bine dar am niste mutatii, le vezi in semnatura. Eu iau de vre-o 11 zile Q10 m un aspenter si omega 3, acid folic si cam atat.

 

dea esti tare simpatica...de cand intru pe forum, am senzatia ca la tine mereu e party...mereu gatesti pentru un familion mare.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ale  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] ,welcome back!

    Doamne ajuta in continuare!Ma gandeam la tine ca nu ai dat nici un semn,dar ma rugam sa fii ok.Au fost fete care au avut retard la masuratori pana la nastere si-n final bebele era ok.In fond sunt niste aparate si pot da erori.Sarcina fara peripetzii draga mea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...