Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Moon ICSI, dar ICSI am avut la fiecare FIV

 

La mine si la celelalte FIV-uri embrionii au fost buni, doar ca am facut transfer de ziua 3

 

 

am inteles, am crezut ca ai facut IMSI.

  Eu ma gandeam, cum am facut doar transferuri de blasto, poate e o idee sa incerc si cu embrioni de z3; unii doc. zic ca cel mai bun laborator este uterul. Ma mai gandesc.

 

  Ariana, T3, T4, eco tiroidiana, si toate celelalte hormonale sunt in parametrii. Doar tsh fluctueaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am vrut să verific daca progesteronul 9 ng/ml in ziua 30 e bun. Eram sigură ca e mic si am căutat prin analizele mele si am gasit progesteron facut acum patru ani in ziua 21 si era 5 ng/ ml. 
Ar fi trebuit sa fie mic progesteronul daca se apropie menstruatia, nu? Asa am citit că scade inainte cu câteva zile de menstra, maxim-ul este in ziua 21.
La sarcina oprita cand luam la sase ore 2 duphaston+  la sase ore utrogestan 200 + proluton 500 la trei zile, Progesteronul era 8ng/ ml in sapt sapte de sarcina oprită.  Deci cu tot tratamentul era cam la fel. De ce ar rezista corpul galben atât de mult sa dea progesteron si in ziua 30?
E posibil ca un ovul de utrogestan pe seara de 100,  sa tina nivelul crescut in sânge,? Dupa beta 0 l-am oprit.
Am luat la inseminari, fiv, si pe ciclu natural 3_4 ovule/zi  de 200 si menstra se grabea la fel ca de obicei.
Se poate oare ca durerile alea nasoale din ultimele zile sa fi fost implantare? Asa târzie? Si asa dureri urâte sunt la implantare de ma gândeam ca poate trebuie să merg la spital ca pana la urma nu stiam de la ce sunt. Ar fi ieșit beta negativ daca a fost implantare târzie? Nici ieri, nici azi noapte, nu am mai avut dureri.
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Hy!

     Maru fetele de la donate urmaresc ca progesteronul sa fie minim 15ng.Sunt cazuri cand s-a dus sarcina si cu el mai mic...dar mai rare si nu fara peripetzii.Eu nu l-am verificat niciodata la fivuri dar cand faceam schemele de incercare l-am verificat si era bunut,adica ajunsese la 13ng cu 1000utro bagate aiurea/zi.Progesteronul poate fii mare si sa vina si menstra...atunci e o dereglare.Daca tot te apasa asta mai repeta-l.Daca e sarcina e posibil sa si creasca...daca e mai scazut poate fii si sarcina dar mai degraba una neviabila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru eu la ultima naturala surpriza cand am facut analizele aveam beta 100 si un pic si progesteron 2 si in ziua aia mi-a si venit si totul a fost la vale din momentul acela. Eram cu o intarziere de peste 1 sapt cand m-am decis sa fac totusi beta. Luna trecuta insa am "sarit-o" cu cm, am avut vreo 3 zile doar senzatii ca si cum ar veni si atat, fara cea mai mica umbra de patuta de orice culoare. Nu m-am mai impacientat pt ca stiu de anul trecut ca organismul meu minunat are capacitatea sa se "reseteze". Luna asta mi-a venit ok daca e sa iau in calcul senzatiile de luna trecuta, altfel as fi avut peste 50z intarziere. Anul trecut cand ma pocnise pe mine monitorizarea am constatat ca m-am "resetat" prin z20 sau 22 - atat hormonii cat si endo au trecut din faza luteala in faza foliculara cu doar o minuscula patura roz pe care aveam mari sanse sa o ratez daca nu aveam protej slip.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...