Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

M3ryro multa bafta! [hc]  [hc]  [hc]  [hc]  [hc]

 

Marushelu progesteron secreta si ovarele si glandele suprarenale, nu doar corpul galben. Eu zic ca mai bine te linistesti si astepti cumintica menstra. Eventual dupa ce trece as face in locul tau secretiile si echografie, sa exclud o infectie/problema. Durerile abdominale pot avea si alte cauze decat ginecologice...deci poate si o echografie abdominala...un consult la medicul de familie nu strica.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi Dea, nu imi mai fac griji.
Mi s-a parut mare Progesteronul 9 ng/ ml in ziua 30, dupa ce am văzut analiza din ziua 21 cu 5 ng/ ml de acum câțiva ani. Dar ar fi cam imposibil sa fie sarcina.
Mersi Qiao de info; la tine era intr-adevar mic P ca si cum nu se implantase. Asa ar fi trebuit sa fie al meu,  ca nu cred ca s-a implantat nimic. Nu am mai facut analize; daca o sa întârzie mult si m-or napadi iar ideile m-oi duce sa mai decartez la sanador.  Am luat doar 100 utrogestan.  La fiv luam  trei tipuri de progesteron si era doar 8.
Mersi Anutza, m-am liniștit ca nu mai am dureri. Sper sa nu am vreo apendicită, sau altceva intern...
Nu stiam de glandele suprarenale dar cel mai mult cred ca corpul galben secreta, ca de-aia creste mult dupa ovulatie.
Ideea e ca dupa ziua 21, Progesteronul scade si inainte de menstra cu câteva zile P ajunge pe la 2 ng/ ml. La început de ciclu e chiar subunitar. 
Dar la mine nu a scazut ca nu sunt inainte de menstra, după cate se pare... 
E putin probabil sa fie sarcina, aproape imposibil Problema e ca mie nu imi întârzie, vine la 21_24 zile de obicei. Acum ma așteptam să vină la 27 ca am avut test de ovulatie pozitiv tocmai in ziua 13. Au mai fost exceptii si a venit la 27_28 de zile. 
Meryro da, dupa ce vine menstruatia anunt la Acibadem ca sa imi spuna tratamentul. Nu am vorbit decat cu Gabriela la tel si cu Iulia pe mail. Cu Tayfun nu am vorbit. 
Voi stiti ceva de pasapoarte, al meu expira pe 16 mai, mai e valabil? Am auzit un zvon ca cu sase luni inainte de expirare trebuie schimbat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari multa bafta! Sa fie FIV-ul norocos!

 

Marushelu si ovarele in sine secreta, fara corp galben. Stiu cum functioneaza "venirea" menstrei, dar nu ai atat de mare progesteronul, poate scadea brusc. Ziua 21 sper ca stii ca nu e corecta pt testatea progesteronului, este ziua a 7 a de la ovulatie, nu e o zi fixa. De asemenea testele de ovulatie masoara LH-ul din urina, nu e sigur ca ai ovulat. Iti tin pumnii sa fie asta FIV-ul norocos si la tine. Ce protocol o sa faci?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru pasaportul tb sa fie valabil inca 6 luni la momentul intrarii in tara. Eu l-am facut prima data in regim de urgenta si cand m-am dus a 2-a oara era inca in valabilitate, dar mai putin de 6 luni si a trebuit sa il reinnoiesc ... tot in regim de urgenta pt ca, de, pe mine ma pocnea brusc ideea de a merge la turci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, pt calitatea ovocitelor eu am luat clavella, e inositol cam ca si myo-sun. Ai incercat inositol? 

Nu am folosit niciodata. Am incercat in vara doar tinctura de branca ursului. La tine ai vazut vreun efect dupa ce ai luat clavella?

M3ryro esti eroina mea. 4 ovocite in ziua 5...esti mai mult decat perfecta la istoricul pe care-l ai. Mult succes draga mea! Transferul cand e programat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...