Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

     Am revenit:)))...gata cu munca pe ziua de azi.

     Nu slabesc doamna M3ry,doar ma mentin :))).Am un rau destul de marisor,destul de aproape...prima escala ar fii cam la 5-6km si mai sunt si la distante mai mari,dar prefer asta aproape ca pot veni si pe jos daca ma lasa bateriile si nu mai pot pedala.Dar problema e ca statul asta isi bate joc de orice inseamna natura si de multe ori raul se transforma in izvorel,asta ar fii prima buba.A doua buba e ca bugetarii nostrii responsabili cu ordinea publica,etc nu-si fac datoria si avem o gramada de braconieri si peste nu prea e ...dar eu sunt om corect cu acte in regula si merg constiincios la pescu cand nu e prohibitie,poate doar-doar sare ceva.Ca o paranteza ma gandesc ca si pescuitul e ca fivul,pui de toate si nu se stie ce iese si cand iese...dar perseverenta e mama reusitei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea da asa e la noi la romani ... si apropo de asta vreau sa iti spun ca am fost intr-un satuc din Germania acum cativa ani prin care trecea un rau care era plin de pastravi, dar tot asa un rau transformat in izvorel, dar atatia pesti nu am vazut nici la pastravarii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     He,he M3ry,pastravii cam in asa izvorele ii gasesti.E un peste care ii place apa f bine oxigenata si f rece,deci nu prea il vezi sa traiasca la adancimi mari.Si la noi la Crivaia tot asa e un izvor de nu dai doi bani pe el,dar plini de pesti.Numai ca acolo pescuitul in amonte e interzis.Sunt de acord cu catch&release dar la noi nu prea ai ce catch:((

    Am un vecin care traieste in Spania momentan,cand imi povesteste ca prinde crapi de cel putin 2kg cu sacul imi vine sa mor.Cica:"am fost azi 2h si am prins vreo 15buc dar am plecat ca nu am putut sa-i duc"...la noi nici la balta privata nu ai asa record in asa timp.Dar spaniolii nu mananca peste de apa dulce,doar oceanic si ce prind in general elibereaza,chiar daca nu e obligat de lege.As merge intr-un concediu acolo numai pt pescuit:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata ma duc la consultație la Tayfun. Azi am avut spotting, deci am considerat ziua 1.
Ma duc cu Turkish, maine imi trimit cei de la Acibadem formularele sa imi pot lua biletele la pret redus printr-o anumita agenție. De fapt plătesc pret intreg si o sa primesc mai tarziu 50% înapoi. Ii fac si sotului formular de reducere si o sa il rog pe Tayfun sa ii dea si lui o analiza ieftina ceva, ca sa am o factura si pe numele lui, sa pot recupera 50%, daca o sa vrea. Azi mai erau noua bilete, sper sa gasesc si maine.
Qiao, iti calc pe urme, asa ca imi fac pasaport pt un an.
Fara sa ma vada in ziua 3, Tayfun nu imi da tratament de fiv, asa mi-a zis Iulia azi cand am sunat.  Nu ma asteptam, dar asta e. Credeam ca imi vor spune protocolul si ca ma va chema dupa inhibare. Asa ca fac controlul mai repede decat credeam. :))) Sa vedem daca reusim sa facem pasapoarte si sa luam si bilete....
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Daca spun cuiva cum decurge concediul nostru zice ca ne batem joc de el.Deci,in concediu pescuim cam 8h/zi minim dar fiecare separat,adica nu stam impreuna ca avem fiecare locul lui de pescuit.Ador linistea,ma enerveaza cand vin pescari "povestitori",ma enerveaza cand cineva isi da cu parerea ca "asa e mai bine sau asa trebuie..".Daca nu mi-ar fii frica ca ma violeaza cineva as colinda orice metru patrat din zona noastra.Mai 2sapt si se inchide sezonul de pescuit si incep cu gradinaritul puternic...de asta nu iert nimic cand pot.

    Dar sa revin pe ale fivului meleaguri.

    Sorina abia marti iti voi face urarea:)))

    M3ry sa iasa bine testarea dar momentan tin pumnii sa gasesti dr care sa te "repare"!

    MariG,Nicol si Maria808 tin pumnii la cat mai multe oute!

    MaryS  [flo2]    

    Ariana mai ai cu dosarul?

    MaraDG poate mai dai si tu un semn.

    Si un gand frumos pt Loli,Qiao,Bombi,Raisa,d-na Moon,Adela...daca am uitat pe cineva sa-mi fie cu iertare.

    Maru pana sa postez ai scris...deci nu-ti mai urez sa vina menstra,iti urez o intrevedere benefica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...