Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

Mersi Dea, am emotii cu plecarea... A fost asa din scurt. Cand mi_a zis ca trebuie sa merg mâine sau poimâine a picat cerul pe mine. Sau luna viitoare ziua 2_3. Asta e, o fac si pe asta, ca sa nu regret mai tarziu ca nu mi-am incercat norocul si in alta parte. De obicei regretăm ce nu facem, nu ce facem.

Mi-ai facut chef de o excursie in natura, cu pescuitul...:))) O sa imi duc sotul undeva la munte curand, ca o sa fie ziua lui, daca se face bine.

Saracu' inca tuseste de la gripa aceea, ia de doua sapt antibiotic si coldrex. Și eu mai sunt racita dar nu tusesc, doar nasul e super infundat. Poate si de-aia a întârziat si poate si durerile...

Mersi Adinutza!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maru mie daca mi se parea soferul mai dragut ii dadeam ceva, si in general toti erau serviabili si iti deschideau/inchideau usa. Si apropo de punctualitatea soferilor ca am vazut ca fetele se plangeau ca nu ajung la timp, pe mine m-au dus/adus de la/la hotel de 4 ori si de fiecare data ajungeau cu minim 5 minute inainte de ora fixata ca al meu nu era niciodata gata si se ruga sa intarzie. Iar in ziua punctiei a fost cu 15 minute mai devreme la hotel.

Maru eu cred ca vrea sa vada cum stai cu antralii si daca ai ceva ciudatenii pe la eco. La primul consult e foarte vorbaret, bine asa e el de fiecare data, dar Iulia e un pic mai retrasa. Oricum o sa vezi ca sunt foarte multe fete din Romania, care probabil doar ne citesc, ca de scris am vazut ca numai scrie nimeni.

Pasaportul il vei primi in aceeasi zi, eu asa stiu ca se intampla la cele facute pe 1 an, dar sa fi maine dimineata la prima ora la ei.

O sa iti placa mult Istanbulul. Iti doresc mult succes!

 

Dea, cu toate ca eu in general sunt super obosita din cauza jobului, eu si in vacanta prefer sa merg in zone aglomerate si sa ma "obosesc" la maxim. 

De doua ori in viata mea am mers in vacanta in Antalya in niste complexe hoteliere imense unde singura activitate era mersul la plaja/piscina si clubul noaptea si crede-ma ca mi-a lipsit enorm viata mea agitata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Am un vecin care traieste in Spania momentan,cand imi povesteste ca prinde crapi de cel putin 2kg cu sacul imi vine sa mor.Cica:"am fost azi 2h si am prins vreo 15buc dar am plecat ca nu am putut sa-i duc"...la noi nici la balta privata nu ai asa record in asa timp.Dar spaniolii nu mananca peste de apa dulce,doar oceanic si ce prind in general elibereaza,chiar daca nu e obligat de lege.As merge intr-un concediu acolo numai pt pescuit:)))

Asa e Dea.Cand vrei sa faci un concediu in Spania,esti bine venita la noi.Numai ca in Madrid nu prea ai unde pescui,dar stai linistita ca avem prieteni pescari si te trimit cu ei in afara Madridului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta Sorina,Maru.

Eu am fost ieri sa fac secretiile.Cu toate ca inca am spotting mi-a luat moasa monstra,ca i s-a facut mila de mn ca am asteptat o luna jumate programarea,dar mi-a spus ca e posibil sa nu fie buna.Am noroc ca pot incepe fiv-ul si fara analiza asta.Rezultatul oricum mi-l da intr-o luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro: Dr.Marinescu are experienta de o viata pe partea de histeroscopii si laparoscopii. Nu l-as compara cu Dr. Rudi Campo care are un cv impresionant, dar pe partea chirurgicala cred ca e bun si Dr. Marinescu. Stiu destule cazuri rezolvate de dansul chiar daca pentru alte probleme de infertilitate e complet depasit. Asa ca idee, dupa ce a lasat-o pe sora mea sa incerce natural cateva luni bune dupa un SOE la 45 de ani, i-a propus sa inceapa o serie de IA-uri urmate de fiv-uri... dupa 46 de ani. Chirurgia insa e domeniul care-i place si am experiente personale si ale unor cunostinte care ma fac sa cred ca e ceva adevar in vorba "gaina batrana face ciorba buna".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AndrewD multumesc mult.

Deocamdata sper sa am embrioni buni dupa testare.

Cred totusi ca il voi alege pe Rudi Campo daca si gasesc loc la el. Am vorbit cu o fata care a facut histero la el si intr-adevar a spus ca omul este super profi si nu a fost nici asa de scump ca la Tayfun. Am inteles ca e undeva in jurul sumei de 500 euro, la care mai adaug drumul si cazarea. 

Acum astept rezultatul de la biopsie si deabia dupa daca sunt ok am unda verde de la Tayfun pentru histero.  

Totusi pe luni voi lua legatura cu asistenta lui Rudi Campo pentru o eventuala programare.

 

Nicol bafta multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Adinutza! Sa te auda d-zeu! :)
Meryro mersi!  Deci pot sa ofer ceva șoferului daca e drăguț.
Cred ca e mai bine ca ma cheama.
Mâine la  8  sunt la pasapoarte.
Mersi mult Merry pentru urare. 
Baftă multă si tie la biopsie si la histero . Te pup :)
Mersi Nicol! Baftă multa si tie! :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza!

    La mine incepe un we prea plin,nu stiu cum voi face fata...Va fii ziua sotului si va trebui sa ma mobilizez si mai am si ceva de gradinarit.Adica va fii o gradinareala de bloc,ca am de mutat rasaduri din ghivece mici in ghivece mai mari si de insamantat altele.Sper sa reusesc sa trec cu brio ziua de azi si sa finalizez ce mi-am propus.Mai bag un ochi la voi in pauze:))

    Un we plin de soare si optimism!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Maru, Doamne ajuta sa fie cu folos drumul si sa fie Luna cu fiv-ul nororcos!

 

Dea, si mie imi place sa pescuiesc dar din pacate la mine in Familie doar nasul meu de botez e pescar si chiar si el doar pescar de mare ca e nascut/crescut la Mangalia :)

Cu dosarul stam bine zic eu, am obtinut toate actele de la ginecolog si de la medicul de Familie, maine are sotul meu gioco di mano pentru a doua spermograma. Daca iese la fel de "buna" ca ultima atunci primesc planul de tratament de la clinica si cu asta ma duc marti sau miercuri la casa de asigurari. Daca si acolo merge totul repede (e posibil sa imi dea raspunsul chiar pe loc) atunci incep cu estrogenul de prin 29 martie pana imi vine cm, dupa aia intram in pita...

Vedem cu evolueaza toate, le iau pas cu pas.

 

O zi minunata va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...