Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nikos10: Eu am luat intotdeauna intralipid de la Farmacia Academiei, langa Universitate. Suna-i, sa nu te duci degeaba. Mie nu mi s-a intamplat sa nu aiba.

 

Maru: ok, formati embrioni... si daca-s buni ce faceti cu ei ? Ca doar nu i-o arunca la cos !!! Frigider ?

 

Poate s-o gandi ca luna asta nu e perfecta tinand cont de tot ce s-a intamplat ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Sorina dincolo era Ancahor cu vreo 1200utro/zi+duphaston+injectabil la 2-3z.Nu stiu daca e vreo "doza maxima",se ajusteaza in functie de nevoi.Gabyv a avut iar doza f mare,poate intra si-ti spune.

    Alia [pup] .Nu nepotelul a avut accident ci nepotul cel mai mare,cel de 25ani...cand si-a cumparat motorul toata lumea i-a spus ca si-a "cumparat" moartea pt ca e vitezoman rau de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Andrew!...am sunat l Farmacia Academiei si mi-au spus ca au la 35 lei/flaconul. Cand a precizat "flacon" m-am gandit ca nu este acelasi lucru cu ce au luat fetele, adica pungi de 500 ml de intralipid si 500 ml de ser fiziologic.

Dar nici nu am auzit sa fie de mai multe feluri...inseamna ca asta este! Asa ca, am sa cumpar de la farmacia Academiei.

Dimineata am sunat la Wellborn, astia au trimis solicitarea la Euroclinica (dupa ce m-au tinut o jumatate de ora in tel intreband in stanga si-n dreapta) si mi-au spus ca nu au, dar daca fac rost, sa-i rog pe cei de la Well Baneasa sa mi-o perfuzeze.

Ma gandesc,  sa iau la transfer (sper sa reziste din 4 embrioni, macar unul pana la stadiul de blastocist|) intralipid, prednison si nu stiu daca pot lua si prograf. Eu am avut hepatita B in copilarie  si ma gandesc ca si asta afecteaza procedurile.  Am spus tuturor medicilor pe la care m-am perindat ca, am avut hepatita si am virusul asta, chiar daca se pare ca este nu este atat de problematic avand in vedere seroconversia….AgHbe negativ si AcHbe pozitiv intrucat boala am avut-o cu aproape 40 de ani in urma. Nici un dr nu mi-a spus ca trebuie sa fac investigatii suplimentare. Oricum, toate analizele legate de aceasta problema le-am facut de capul meu…Am facut inclusiv, fibroscanul si ficatul este ok, TGO, TGP, bilirubina, etc sunt toate in limitele de referinta, dar …ramane framantarea….pot lua intralipd, prednison (am auzit ca in cazul celor cu afectiuni ale ficatului, ar fi mai bun medrolul) si prograf in cazul asta?…Nici un medic nu spune clar si explicit ce-ar trebui sa fac…

Trebuie sa valorific la maxim sansa asta, ca de alta nici ca o sa mai am parte, avand in vedere ca am 45 de ani, din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...