Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea78: Sanatate nepotului si multa credinta si rabdare celor apropiati!

Adinutapop:Felicitari  inca o data! Iti doresc sa fie totul bine si sa-ti tii puiutul in brate peste 9 luni.

Sorinake: Asteptam vesti; iti doresc sa fie tare, tare lipiciosi si sa vii cu vestea cea mare.

M3ryro, Marushelu: [flo2]  [flo2] 

Noi am fost ieri la echo si am stabilit punctia maine.....am ceva emotii.....

Poate ma ajutati cu o parere, in ziua 11 de stimulare:

estradiol = 10 284 pmol/L

progesteron = 2.81 nmol/L

dr Dracea a spus ca sunt in regula, dar parca nu m-a convins pe deplin......

In plus, de sambata seara am si o branula pe care fac gentamicina + ampicilina pentru o bronsiolita...... [batcap]  [batcap] , dr mi-a spus ca nu influenteaza negativ si ca pot face si o radiografie , dar dupa punctie.....Doamne Ajuta sa fie bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Zacky am verificat postarile tale,nu apare nici o intrebare...deci trebuie sa spui ce te apasa din nou.

     Maria estradiolul ala e super,ai ceva productie,iar progesteronul nu trece peste 1ng(la tine masura e in nmol) deci e iar super.La un estradiol asa mare e risc de hiperstimulare si poate nu iti face acum transferul deci sa nu te sperii daca auzi varianta asta.Dar se poate tine si sub control cu papa hiperproteica si hidratare intensa,daca se opteaza pt transfer.De antibiotice sa nu-ti faci iar griji,ca nu influenteaza ovocitele.Te asteptam cu vesti in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor si Andrew!

 

Adinutapop felicitari! E bine ca s-a dublat beta, de acu daca te tin nervii poti astepta echografia, daca nu, poti sa mai repeti beta.

 

Andrew am facut cariotip de fiecare data, prima sarcina s-a oprit la 7s+ tetraploidie, a doua la 6s si cariotip normal. In general am facut cam tot ce se putea face.

 

Maria808 o s-o contrazic eu pe Dea [flo2] , valoarea estradiolului e ok, nu esti inca cu risc de hiperstimulare. Dea e in alta unitate de masura si estradiolul. Cred ca ai vreo 10 foliculi Maria, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annutza, Dea:  [flo2]  [flo2] 

M-am uitat si eu pe analizele de la ultimul FIV  si se pare ca sunt tot pe-acolo.....atunci am avut mai multi foliculi si nu s-a discutat despre hiperstimulare, nici nu am avut ceva simptome.....acum am 9 foliculi pe care ne putem baza si mai sunt cativa mici....oricum cica se vor punctiona toti....

Am gasit si un tabel de conversie......de fapt rezultatele mele ar insemna:

estradiol = 2 807 pg/ml

progesteron = 0.88 ng/ ml........m-am mai linistit putin.....

Va doresc o zi frumoasa chiar daca vremea de-afara nu e tocmai in ton.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annutza, Dea:  [flo2]  [flo2] 

M-am uitat si eu pe analizele de la ultimul FIV  si se pare ca sunt tot pe-acolo.....atunci am avut mai multi foliculi si nu s-a discutat despre hiperstimulare, nici nu am avut ceva simptome.....acum am 9 foliculi pe care ne putem baza si mai sunt cativa mici....oricum cica se vor punctiona toti....

Am gasit si un tabel de conversie......de fapt rezultatele mele ar insemna:

estradiol = 2 807 pg/ml

progesteron = 0.88 ng/ ml........m-am mai linistit putin.....

Va doresc o zi frumoasa chiar daca vremea de-afara nu e tocmai in ton.....

 

Suna bine, Maria. Ce dozaj ai avut la stimulare? si ce AMH? daca poti spune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am joi transferul cu embrio congelați,  dar din păcate am niște Nk-uri fff mari și dr meu nu vrea sa îmi dea intralipid sau altceva în afară de 10mg prednison...as vrea totuși sa îl incerc de la mine putere ca sa am vreo șansă...rugămintea era sa mă îndrumați cum se face, e o perfuzie normala, mi-o poate face orice asistenta,  ce analize trebuie sa fac inainte, s-a întâmplat sa aibă cineva reacții adverse puternice, ceva deosebit de la intralipid? 

Luna asta am luat și azitrox cu valtrex pt 7 zile. Tot pe aici am citit :)

Sper ca am reușit sa atașez nk-urile .

post-141259-0-65737800-1458642471_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...