Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Moon: AMH = 1.54; Stimulare cu 150 Gonal + 150 Menopur, inceput in ziua 5 de CM.....iar din ziua 21 CM anterior - 0.5 gonapeptyl.....vom vedea maine ce recoltam si care va fi rezultatul final.

Noi de fiecare data ( asta e cel de-al 4-lea FIV) am avut rezultate bune, blastocisti si bb s-a lasat asteptat, a venit pe cale naturala, dupa 7 ani.

Acesta va fi ultimul FIV, am incercat inca o data cu gandul ca poate, poate......

Zacky: Trebuie sa ai totusi grija cu automedicatia, sper sa fie totul bine si sa fie lipiciosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se ia o punga de intralipid 500 ml, se extrag 100 ml si sr baga intr-o punga de ser fiziologic 500 ml. Rezulta 600 ml ce se perfuzeaza in 90-120 minute. Unii medici fac o perfuzie cu cateva zile sau saptamani inainte de punctie, Dr. Tayfun face parca la embriotransfer iar altii la primul test de sarcina pozitiv. Vezi la Wellborn sau Columna daca gasesti pe cineva sa-ti faca asa repede. Intralipid ai sanse sa gasesti la Farmacia Academiei de la Universitate.

 

Am si eu asistenta dar nu cred ca-ti face fara recomandare de la medic, iar medicul are program la privat azi de la 16.00. E cam din scurt, nu stiu daca pot aranja ceva.

 

Mai are program si joi la privat, iar la spitalul de stat o poti gasi zilnic, dimineata, inghesuiala, graba... ca la spital de stat.

 

Pe viitor, daca va mai fi cazul, poate ar trebui sa te reorientezi catre Dr. Tayfun desi vad ca la unele fete se ia dupa nk-uri uterine iar la altele dupa cele din sangele periferic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca riscuri, eu stiu de colesterol ca trebuie sa fie ok, sotia mea a facut multe perfuzii, fara greturi... Daca se perfuzeaza prea repede risti sa te ia cu frisoane... si poate fi necesar niste algocalmin fiole... Mai exista riscul alergiei la componentele perfuziei. Eu alte riscuri nu stiu.

 

Cumva Dr. Dracea da prednison doar cateva zile ?Ca se da cu rol antiinflamator. Pt. Nk-uri se merge pana-n 12 saptamani de sarcina.

 

Desi ai nk-uri totale mari, ai totusi un raport bun intre nk high si cele low. Mai mult n-as putea interpreta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am ajuns acasa si noi. Am plecat 2 si ne-am intors 4.

Am tranferat cu succes 2 embrioni. Unul de 6 celule si unul de 10 celule. I-au dezghetat de ieri, cel de 3 celule s-a facut de 6 pana azi dimineata, iar cel de 4 celule de 10 celule...nu imi vine sa cred :))))

 

Pe 4 aprilie vom face beta!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...