Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vă mulțumesc din suflet pt raspunsuri!!! Am tot citit lucruri bune de intralipid, adică, ajuta în probleme imunologice, ca unii dr îl au în protocol,  dar chiar aveam nevoie de o părere a celor care l-am folosit.

Andrew din păcate nu sunt din bucurești... și la mine în oraș cred ca îmi va trebui ceva mai mult timp sa o rezolv...dar Mulțumesc mult pt explicații,  îmi voi salva postul pt viitor, și dacă nu voi reuși nici acum tot la Tayfun m-am gândit! 

 Mai am o intrebare: dar dacă as mari doza de prednison la 10mg ce ziceți ?:) fără intralipid.  Cu prednison ul sunt familiarizată :))

 

Sorinake Multă bafta sa fie lipicioși și sa aduci vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Rau nu prea ai ce sa faci Zacky,eventual doar sa faci o retentie de apa daca mananci sarat si nu te hidratezi bine.Dar cu 5mg in plus nu faci mare lucru.Vad ca le-ai facut doar pe cele uterine.Pe cele din sange nu le-ai facut?

     Eu la fiv3 primisem 5mg pana la beta pozitiva,care a fost negativa in final.La fiv4 mi-a marit doza la 10mg,dar am marito la 15mg de la mine putere si am facut si intralipid inainte de menstra.Nimic,nici macar o tentativa de implantare.In cazul meu dau vina si pe varsta...dar dupa esec am facut si NK din sange si iesisera mari,22%...asa ca doza pe care o luasem era cam apa de ploaie.Eu zic ca te va ajuta cura de antib+antiv pe care ai luato si daca iei si prednison poate va fii ceva la final:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puteai sa iei antibiotic si antiviral pentru 10 zile de la debutul CM. Doar la conceptie naturala se ia 7 zile. Daca vei avea test pozitiv de sarcina, eu zic sa bagi imediat intralipid. Nu e imposibil sa mearga asa.

 

Cu prednison peste 15-20 mg/zi eu am rezerve. Au mai luat unele fete si 40 mg/zi dar nu le-a fost usor.

 

Mai bine intralipid si doza mica de prednison decat doza mare de prednison fara intralipid.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Andrew sunt reusite dincolo si fara intralipid la NK peste 20%.Intralipidul a fost scos din schema din cauza analizelor proaste si s-a mers numai pe antib+antiv+prednison.Dar a diferit perioada de incepere a prednisonului.Unele au avut de la inceputul menstrei si au mers pe doza mica pana la final,unele au bagat inainte de transfer,dar doza mai mare.

    Daca nu are unde sa faca si de unde sa procure acum intralipidul macar poate actiona asupra dozei de prednison.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dea le-am facut si pe cele din sange dar anul trecut la synevo si cele uterine la acelasi laborator unde le-am repetat anul asta.

eu am tot luat 5-10mg de prednison si pe natural, si la IA, si la transferul de acum 4luni(toate au fost dupa recomandarea medicului) si tot asa nici urma de implantare... sa va zic putin pe scurt istoricul meu ca nu am nimic la semnatura: am ramas o singura data insarcinata natural, dar am pierdut-o imediat si de atunci nimic in 4ani...in 2013 am facut o laparascopie pt endometrioza, si din toate mutatiile o am pe mthfr a1298c homozigot,la sot totul e ok.

 

vom vedea daca iese ceva, sau doar ne ies ochii [batcap]

post-141259-0-11744700-1458669343_thumb.png

post-141259-0-12914500-1458669359_thumb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...