Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi Dea, Nikos. Deci voi credeti ca stimularea e doar de verificare. :(   Asta e, pana la urma aveam doar un folicul. Ciclul asta a fost oricum dubios de intarziat.  Poate ma mai lămuresc si cu durerile acelea, daca mai apar. Si sper ca ciclul urmator vor fi mai multi foliculi.
Nikos, nici eu nu am raspuns prea bine la cele trei fivuri.  Din cinci foliculi, cam cu atât plecam la fiecare fiv, am obținut asa:  la fiv 1 am obtinut - patru ovocite, doi embrioni; la fiv 2  - un folicul recrutat, un embrion, la fiv 3 - cinci foliculi mari, punctie alba.
Riki mersi mult! [flo2]  [flo2]  [flo2] Mi-au dat de la Medlife inregistrarile cu histero. Nu mi-ar fi trecut prin cap ca ar putea avea înregistrările daca nu imi spuneai.
Sorinake iti tin pumnii stransi sa iasa beta mare!
 
Fetelor revin cu o problema pe care o am din nou. După fiv 2 am rămas pt mai multe luni cu probleme cu urinarea, mai ales cand se apropia ovulatia, ciudata asocierea. !!! Urinam cu dificultate, ca si cum robinetul era aproape închis. La fiv 3 problema a apărut in timpul stimulării și de vreo luna scapasem de simptomele astea.
Acum, de cand fac stimulare iar zici ca e robinetul închis.  
I-am zis lui Bolintineanu, cand am fost la ea, dar nu a stiut ce este, m- a intrebat daca a fost vreun accident la punctie. Păi am fost anesteziata.  
Si lui Albu i-am zis si m-a pus sa fac urocultura care a iesit bine. Sunt singura care am asa simptome?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake sa fie cu ochisori!

 

Maru și eu aveam în timpul stimulării senzații asemănătoare. Nu mă ustura sau altceva dar parcă urina trebuia sa învingă un obstacol ca sa iasa☺. Scuzați descrierea. Numai în timpul stimulării am pățit asta și am presupus ca e din cauza ovarelor mărite de volum, la mine dreptul e oricum mare și în condiții obișnuite și a presiunii  pe vezică. După puncție nu am mai avut nimic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Loly. Da, fara usturime doar ca urinez cu picătura la propriu. Inseamna ca preseaza ovarul pe vezica. La mine apare problema cu cateva zile inainte de ovulatie, timp de cateva luni bune dupa stimulare. In perioada aia cred ca cresc din nou ovarele. I-am zis lui B varianta asta cu ovarul care presează si a zis ca nu are legatura, sa merg sa imi fac niste teste la vezica, dar am uitat ce teste a zis. O sa imi treaca ca de obicei, dar chiar eram singura care s-a plâns pana acum de asa ceva. Deci sunt ok. Câteodată ma gândeam ca m-au stricat fiv-urile. Mersi Loly!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru iti aduci aminte ce ti-am povestit cand ai mai zis de problema asta in timpul FIV-ului ? Si atunci te-ai multumit cu explicatia ca mai are cineva acelasi simptom. Daca 2-3 persoane il prezinta nu inseamna ca este si normal. Sunt fete care produc peste 10 foli pe un ovar si nu se plang de asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Zacky,NK din sange nu le ai mari asa ca marirea dozei de predni nu va face mare lucru...dar nu incurajez pe nimeni sa faca ceva daca nu stie cum ii reactioneaza organismul.Fiecare experimenteaza pe pielea lui cum crede de cuviinta poate doar-doar sare iepurele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru: Eu nu cred ca e in regula ceea ce descrii tu cu urinarea.......poate sunt eu mai panicoasa, dar ar fi bine sa vorbesti cu un urolog.( ai grija cum il alegi........eu in ultima saptamana am fost la 2 pneumologi si la un dr generalist si unul mi-a spus ca am astm, unul mi-a dat 2 antibiotice pe branula si cel din urma si- a facut cruce cand i-am spus de tratamentul dat de precedentii.......).

Ma pregatesc sa plec la Bucuresti, la 16.30 am punctia.......sper sa fie totul bine....m-au cam doborat emotiile si putina frica.... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...