Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea78: nu sunt de acord ca nu suntem de acord. N-am sustinut niciodata ca tratamentul doar cu prednison e inutil, ci doar ca mie mi se pare ca o combinatie prednison+intralipid e mai buna in astfel de cazuri.

 

Sunt si fete la care numarul total mare de nk-uri nu le impiedica sa duca sarcina fara nici un fel de tratament antiimunitate. Problema lor e ca n-au de unde sa stie pana nu incearca.

 

Tocmai ce-o avem ca exemplu pe BCO78 cu nk-uri in sangele periferic de 19%.

 

Eu am observat in cateva cazuri ca nk-urile scad singure cand apare sarcina. Daca e suficienta aceasta scadere sau nu... cred ca depinde de la caz la caz.

 

Cine stie ce nk-uri o avea BCO78 in sarcina ? Poate ca au mai scazut natural, poate agresivitatea lor o fi mai redusa, poate ca crescusera temporar de la un tratament de intarire a sistemului imunitar pe care l-o fi facut inainte de aparitia sarcinii... teorii si speculatii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru dacă simptomele persista nu e ok. Nu am zis ca dacă și mie mi s-a întâmplat înseamnă ca e normal. Întrebasei dacă a mai pățit cineva același lucru și de ăsta ți-am povestit ce am pățit și eu. La mine a fost strict în perioada stimulării și imediat după puncție nu am mai avut nimic. De asta nu mi-am mai bătut capul sa mă caut și tot de asta am presupus ca congestia din pelvis din timpul stimulării a fost de vina. Dar tu spui ca ai de luni simptomele astea ceea ce e cu totul altceva. În plus ai mai avut și durerile alea ciudate recent așa ca mai bine te cauți decât sa mai aștepți. Zic si eu nu dau cu parul ☺.

 

Dea mă bucur ca nepotul e mai bine. Numai de bine sa auzim .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari_ghicu, Dea; Multumesc pentru sustinere! [flo2]  [flo2] 

Sorinake, The pink, Carla: Cate teste pozitive vom avea la inceput de primavara!!! Va doresc sa fie cu final fericit!

Noi am recoltat ieri 7 foliculi, azi erau fecundati 6 dintre ei.....2 cu ceva " mentiuni" si ceilalti 4 'frumosi"...sa vedem maine.....Doamne Ajuta-ne!!

Am inca o stare de disconfort abdominal, dar sper sa treaca repede; iau acid folic, arefam si medrol pentru 4 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...