Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da Loly, stai linistita, am inteles, faptul ca ai avut si tu pe perioada stimulării, ma linistise un pic dar eram in garda oricum.

O sa ma duc la un control la urolog mai repede ca m-a cam speriat ce am auzit azi.  Azi, la întoarcere, in masina de la Acibadem a urcat o mamica cu o fetiță de doar 7 ani care trebuie sa se opereze la vezica urinara pentru ca nu mai poate urina decat cu sonda; costa 20000 euro operatia și nu se stie daca i-o salvează. A zis ca a debutat ca la mine când fetita avea 2 ani. De-abia la 5 ani si-a dat seama mama ca fetita are probleme. Doctorii ii spuneau ca fetita e lenesa si nu se duce la pipi si de-aia nu poate sa faca. Mi era o milă de fetita, era dulce foc, si frumoasa si zâmbitoare tot timpul. Sper sa ii reușească operatia.

Ma gândesc sa nu am vreo infectie urinara, ca in perioadele astea cu simptome am văzut de vreo doua trei ori urina foarte tulbure. O sa repet si urocultura pe care mi-o recomandase Albu pt problema asta. Atunci iesise bine.

Sa va dau si vesti bune.  A mai apărut un folicul, am doi in total de aprox 7_8 mm. Azi si maine fac pauza de stimulare. De azi ma doare burta de la stimulare, chiar daca e stimulare cu clomid.

Peste 2 zile incep gonal 150 si mai merg luni sa vedem ce se mai intampla.

Eu le-am zis asistentelor ca mi-e frică ca ovulez până luni, ca nu fac inhibare deloc. S-au dus la T de doua ori sa întrebe. Sper sa aiba dreptate T.

Stiti vreun urolog bun? Mamica cu care am vorbit mi-a zis de Beatrice Bunea ca este un urolog bun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti tin pumnii Maria808. Felicitări pentru embrionii frumosi! Sa creasca frumos si sa fie lipiciosi!

Cam mici foliculii mei pentru ziua 8. De obicei in ziua 8 aveau 12 mm fara stimulare, acum au 7 -8. Cam la 15 mm se producea ovulatia, in ziua 9_10. Acum au crescut mai greu, sper ca a prevazut bine T si nu o sa ovulez. 

I-am lăsat dvd cu histero sa se uite cand are timp, ca azi l-am am văzut doar 2 minute la eco.

Enfometru de 5 mm in ziua 8 nu e subtire? sau e ok, avand i vedere ca sunt mici si foliculii?

Cred ca e bine ca mi-a oprit clomidul ca asta subtiaza endo din câte stiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru iti tin pumnii, mult succes!

Fetelor la mine nu merge forumul deloc, nu stiu cum reusiti voi sa scrieti ziua ...

Eu deocamdata nu am vesti, dar am tot citit de fetele care au testat genetic si am vazut ca in general cam 30% sunt sanatosi ... deci nush daca oi avea 1 embrion santos genetic  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru eu am tot citit la fetele care posteaza pe FB si au facut testarea genetica si m-am speriat de ce am citit. Am stat cu emotii mari de la punctie pana in ziua 5 ca imi era frica ca nu or sa supravietuiasca, acum stau cu emotii ca nu or sa fie ok genetic, pe urma o sa stau cu emotii daca vor rezista la decongelare, daca se vor prinde si tot asa ... Nici nu vreau sa ma mai gandesc, bine ca am mult de lucru si nu am timp de gandit mult  [soricel]

 

Pana la urma vei face punctia, nu? A si apropo a mai vazut ceva suspect acum la eco sau totul este in regula, ca stiu ca data trecuta spusesei ca si la tine a vazut ceva prin uter ... La mine la fiecare eco vedea adeziunea ca tot timpul mi-o arata fara sa mai intreb eu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza!

    M3ry asa merge forumul greu,nu e problema la tine.Eu ca sa postez/citesc o data intru cam de 10ori si prin tot felul de artificii(prin pagini salvate,notificari primite pe e-mail sau google).Tin pumnii sa treci de aia 30% si sa strici "statistica"...dar cum ai spus si tu,teama nu se va termina acolo.

    Maru cam subtirel endo ala,vezi cum evolueaza...nu e o regula cat ar trebui sa fie in zX,important e sa ajunga la dimensiune in z punctiei/ovulatiei.

    Ultimele vesti:i-au scos aproape toate tuburile de dren,de alimentare,a mai ramas doar cel pt administrarea de calmante/antibiotic.Ieri a vrut sa-i faca un drenaj la celalalt plaman,dar "bolovanul" a inceput sa urle si sa planga ca un copil mic.Dr s-a lasat pagubas si a spus ca v-a incerca azi din nou(daca peste noapte logodnica il va lamuri).Se face cu anestezie locala,dar nu stiu ce l-a speriat asa tare.Inca nu s-a ridicat in picioare,dar nici dr nu a insistat pt ca a zis ca poate implica efort prea mare si va forta plamanii,dupa drenaj la 2-3z il va obliga sa se ridice de tot.Papa bine,glumeste,mai delireaza(dar asta e din cauza calmantelor)...deci suntem pe drumul cel bun.

     Un we minunat sa aveti! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mery da, cred că facem punctie din moment ce mi-a dat gonal maine si poimaine.

Dea si mie mi se pare subtire endo. Dar acum am oprit clomidul care stiu ca e si antiestrogenic, sper să înceapă sa creasca endo.

Mie mi se par mici si foliculii pentu ziua 8 dar o fi altfel ciclul asta. O fi si progesteronul pe care l-am am luat in faza luteala si acum o fi un ciclu mai normal, adica mai lung.

Sanatate multa nepotulu! Oricum e spre bine. Mai e hopul cu plamanul si scapa de emotii.

Va pup pe toate fetele.:) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...