Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maru ,  multa bafta sa crească frumos și foliculii și endometru!! Sa știi ca și eu mai am simptome ca ale tale la urinare, mă țin 2-3 zile prin perioada ovulației.  Ce e drept mă cam luat panica și am crezut ca am probleme cu rinichii de nu elimin cum trebuie,  am mai făcut câte un ceai de mătase de porumb sau cozi de cireșe și mă lasă,  dar din păcate la dr nu am ajuns...am zis sa termin cu transferul și apoi dacă continua fac obligatoriu vizita...

 

Dea felicitări nepotului pt progrese, și sa fie barbat ca sa scape mai repede [soricel] Glumesc, el știe cât suporta și important e sa se recupereze cât mai bine.

 

Carla nu te descuraja, nu se știe niciodată ce va fi. Pana la proba contrarie trebuie sa crezi în șansa ta!!!

 

Sorinake mie dr nu mi-a recomandat repaus,  a zis sa mă comport normal, sa fac plimbări( ca ajuta la fluidizarea sângelui din zona de implantare ),  sa mă duc la munca, sa am contact sexual (evident i-am zis ca asta nu se va întâmpla  [:)] ), doar sa nu exagerez cu efortul, sa nu ridic greutate,  sa nu fac bai fierbinți, dintr-astea. Acum Îți dai seama, ușor de zis greu de făcut.  Eu as fi în stare sa îmi iau în glob de cristal și sa mă mut în el :)))

 

Am făcut și eu azi transferul, trebuia ieri dar dr a decis doar  sa îi decongelează și sa îi mai lase o zi sa vadă dacă evoluează( îi aveam congelați la 48ore).  din 3embrioni care îi mai aveam am mai rămas doar cu 1 care a continuat sa se divida, ceilalți nu au mai fost buni de transfer. Asta e, mă bucur măcar ca am putut transfera ceva  [alcool]

 

Pupici și week-end plăcut tuturor. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zacky iti tin pumnii sa se prindă!

Unde ai facut fiv?

Mersi pentru urare! :)

Am fost azi la urolog care m- a trimis sa fac eco. La eco cu vezica plina, premictiune 177 cm cubi, postmictiune 16 cm cubi. Ar trebui sa fie intre 0_10 cmc. Deci am o oarecare retentie urinara.

Tot asa mi-a luat mult ca se întreba doctora de ce nu mai vin.

Uretra cu aspect edematiat. A zis ca crede că e o infecție la uretra. A zis ca si stimularea si hormonii lunari agravează simptomatologia, de-aia apar simptomele inainte de ovulatie.

La rinichi - nisip si niste conglomerate de rezidii de 4 mm diametru, a zis ca sunt ok rinichii.

Mâine fac sumar urina si urocultura sa vedem daca e infecție.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am liniștit ca nu am vreo boala la vezica, ma cam speriasem ieri. Sper sa iasa o infecție sa o tratez si sa scap de ea si de simptomele astea. Acum am o burta umflata si dureroasa desi nu am mai facut tratament de doua zile, am senzatie de urinare, si o jena care apare din cand in cand si o tratez cu cervucid de vreun an de zile. Si eu poate am infecție urinara...care se manifesta si cu jena asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meryro nu a mai zis nimic de zona alba din uter, ori a fost grăbit, ori nu a mai vazut. A fost multumit ca a vazut doi foliculi. Mi-a zis ca data trecuta nu era sigur ca vede foliculul de care imi spusese. Sunt tare curiasa daca reusim sa punctionam si sa transferam ceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...