Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maru dar ai platit ceva la clinica?

Mie mi-au spus ca avansul de 600-800 euro se plateste la prima eco si diferenta inainte de punctie. Eu ma gandesc ca daca embrionii mei nu or fi buni raman cu toti banii dati pe fiv chiar daca nu fac transfer sau imi dau discount mare daca mai fac unul cu ei? Stiu ca la alte clinici daca nu faci transferul platesti mai putin ... in fine intai sa vad ce e cu embrionii ca inca nu am niciun raspuns, sper maine sa aflu ceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla, Sorinake, Zacky, țin pumnii sa fie lipicioși, sa se culcuseasca bine!Maru doamne-ajută sa crească endometrul si foliculii. Da știi ca sucul de rodii e foarte bun pt creșterea endo.Cat am fost in Turcia am mâncat cate o rodie doua pe zi-nu mi- am făcut suc, dar am avut un endometru conform cerințelor. Bine ca ai fost la medic si te- ai mai liniștit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mery, Normal ar fi sa iti inapoieze o parte din bani daca nu se face transfer. Nu cred ca ramai cu toti banii dati. Sau s-ar putea ca urmatorul fiv sa fie mult mai ieftin.

Nu cred ca va fi cazul, cred ca o sa transferi dar ai dreptate sa iti pui problema, e o problema nediscutata.

La Albu la fiv fara ovo am plătit 250 euro. La gynera e vreo 1000 de euro. Apoi mai e fiv fara embrioni, la Albu era parca vreo 500, la Gynera mult mai mult, aproape pret intreg. Depinde de clinica.

Nici eu nu am intrebat si sunt patita doar. Daca nu uit întreb luni.

Iti tin pumnii sa treaca testul cat mai mulți embrioni! Baftă multa!

Am platit prima consultație vreo 600 de lei. Data trecuta trebuia sa platesc 2000 de lire, cred ca vreo 600 de euro inseamna. I-am întrebat dacă pot sa plătesc data viitoare ca nu am cardul bcr. Au fost de acord.

Tot nu mi-a ieșit cardul bcr. Luni iese dar luni imi trebuia. O sa il iau pe al sora-mii sa vad daca ma lasa sa platesc, daca nu asta e, plătesc fara reducere, oricum e avansul acum. Data viitoare sigur am cardul bcr. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru hai ca am scotocit si am gasit

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/153170-fiv-cu-dr-dragos-albu-123/page-41

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/153170-fiv-cu-dr-dragos-albu-123/page-42

 

Din ce ti-a zis urologul, edematierea este stare patologica caracterizata prin aparitia edemului la nivelul unui tesut, iar edemul e ... nimic altceva decat acea umezeala de care iti spuneam.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...