Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

Mery mi-a răspuns Iulia doar ca T a zis sa ma grăbesc ca amhul meu s-a dus la vale. Atât. Si in legătura cu pretul la cei 2800(imsi+ picsi) se adauga 300 embryoscope. Deci vreo 3100 minus reducere 10 la suta= 2800 de euro. Nici nu mai mai interesează prea mult, si cu 300 plus minus tot pe acolo e. Macar sa fie reusit fiv-ul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Maru poti opta sa faci naveta...dar fa socoteala pe hartie si vezi cum iti pusca tie mai bine.Legat de NK e mai diferita fata de cea de la Synevo dar dupa logica mea ai limf NK(CD3-CD56+) de 35,60 care este suma dintre limf NK(CD56+lowCD16+) de 31,10 si limf NK(CD56+highCD16-) de 4,5.Inseamna ca alea de 35,6% sunt NK totale...dar poate Andrew sau Annutza ne explica mai exact sau macar ne confirma sau infirma concluzia.Si 19% in sange nu sunt mici.Poate te-a simtit ca vrei sa mergi in alta parte si de aia a bajbait...sau poate isi da cu presupusul :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru si mie la control mi a zis sa ma grabesc pentru ca varsta e un factor important si apropo, avem aceeasi varsta :) Legat de amh mie mi-a spus ca il intereseaza cum am raspuns la fivurile anterioare si a vrut sa faca eco sa vada cati antrali am, dar si a notat si amh-ul. Legat de embrioscop mie mi au spus ca e inclus in cei 2.800 si il foloseste doar daca considera el ca este necesar (ti am dat si mailul primit de la reprezentanta). Tie cine ti a spus ca e extra?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meryro, Iulia mi-a scris, dar o sa mai vorbesc cu ea sa ii spun. Am cam greșit eu in mail, am rugat-o sa imi confirme pretul de 2800 pe care mi l- a dat Gabriela, cu totul inclus imsi picsi. Am uitat sa scriu si embryoscope, dar mai înainte ii scrisesem ca am ales clinica si pt ca ca au embryoscope, imsi, picsi.

Ea mi-a scris 2800 procedura+300 embryoscope. I-am scris din nou ca înțelesesem cu totul 2800, sa vad daca imi mai raspunde.

Este ieftin cu toate aastea incluse față de cehi greci, numai ca pe noi din romania ne costa mult si cazarea si drumul si faptul ca atatea zile nu mai producem.... 

Eventual o sun pe Iulia si ii spun ce mi-a zis gabriela la telefon ca totul intra in 2800 daca doctorul consideră că este nevoie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru procedura cred ca e mai ieftina ca la Albu daca ai imsi si embrioscop si plus de asta medicamentele sunt mult mai ieftine. Eu la fiv urile anterioare am sarit de 4.000 lei pe tratament. Acum am luat 2.400 ui gonal, 5 cetrotide, 2 gonapeptil, coriomon 5000 ui si 2 cutii de azitrox si toate au costat 1.275 lire turcesti ceea ce inseamna 1.785 lei. In romania 3 penuri de 900 gonal sunt cel putin 3.300 lei. La transport ti am spus ca sunt 620 km si de fiecare data drumul dus-intors cu masina a fost 150 euro. Gasesti si cazare ieftina si ok ca si conditii, adica poti gasi in partea europeana hotel de 4 stele la 30 eur/noapte. In partea asiatica e mai scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela78: cand am inceput eu sa citesc pe aici, acun cativa ani, gasisem un tabel care arata valorile aproximative ale hcg dupa injectia cu pregnyl de 5000 ui. Dureaza 10 zile sa iasa din organism, are timp de injumatatire undeva intre 23 h si 28 h. Daca dai search pe goagal o sa gasesti ceva referinte despre asta. Poate ca dr. tau a vrut sa te consoleze, sau sa treaca fiv-ul tau la categoria cu implantare, sa le mai creasca rata de succes... nu stiu.

 

 

Maru: eu am zis de dr. B fiindca asa mi-a spus o fata... care tot la Tayfun a ajuns. Eu nu o cunosc si din ce raspunsuri ti-a dat, a scazut in ochii mei. Dr. Tayfun vad ca tine cont si de istoric, nu doar de analize. E normal, fiindca analizele astea nu releva ceva foarte bine inteles de stiinta.

Poate o fi si o oarecare dorinta profitabila de a nu dezvalui din secretele profesiei... un pic de ceata ajuta la profit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...