Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 127


Recommended Posts

Din partea europeana poti veni cu metroul sau cu feriboat si te asteapta ei cum ai trecut in partea asiatica. Intr adevar in partea europeana e scumpa parcarea, la ultima vizita am platit 50 lire pe 2 zile de parcare ceea ce inseamna 70 lei. In partea asiatica e gratis parcarea. Avand in vedere ca o sa faci tot EPP si nu o sa depinzi de menstra o sa poti face rezervarea chiar si cu o luna inainte si sunt destule hoteluri in partea asiatica acceptabile ca pret (undeva pana in 40 eur/noapte). De ex pe airbnb gasesti apartamente utilate in kadikoy si la 20 eur/noapte. Sunt variante destule de cazare, nu iti face griji
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor va multumesc din suflet pt raspunsuri. Annutza la noi se pare ca inaintasii sotului nu vor spre inainte. Numar total si restul sunt ok, doar aia care merg inainte sunt ft putini. In proba de la testul postcoital erau doar 3... medicul a spus ca nu exclude nici ca trompele mele sa nu fie functionale 100%. I rest nu au gasit nimic . 

 

Va doresc tuturor un week-end minunat si ma rog sa reusiti toate in incercarile voastre!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Hy!

   Mititica  [flo2] ,cam pe niciuna nu o sustine familia,dar noi suntem aici si ne mai tragem de maneci si din butoaie una pe alta.Eu am inceput luna asta sa iau Femoston si ori de la el ma tampeste o durere de cap ori de la vreme,ma chinuie de vreo 3z si ieri mi-a trecut dupa ce am baut o cafea...dar nu as vrea sa cred ca asta e solutia si sper sa fie numai de la vremea proasta.

   Un we minunat sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la amiaza doamnelor!

  Voiam sa va intreb: voi, pe unde ati mai facut, in ce zi a menstrei ati facut histeroscopie? 

 

 Multumesc!

In ziua 10 am facut, medic de la gynera, dar interventia la Ponderas. Platit de casa de asigurari. Eu din buzunar am dat doar 500lei pe cazare o noapte, altfel nu se deconta procedura la casa de asigurari. Am mai platit un EKG inainte de interventie 35 lei parca.

 

Andrew e posibil sa ai dreptate, desi dupa transfer mai bine de 6 zile am avut simptome de balonare si dureri mari de sani. In a 7 a sau a 8a zi brusc nu am mai simtit asta. In ziua 10 cand am facut prima beta am avut niste dureri f ascutie in burta ca si cum ma injunghia cutitul scurt si f dureros. Evident ca am bagat nospa. Dar eu zic ca a fost o implantare. Pt ca m-am simtit fix ca atunci cand am mai pierdut sarcinile din saptmana 6. Aceleasi simptome de sarcina. 

Acum nu stiu cum sa descopar motivul nereusitei. Pentru ca stiu ca la consultatia de pe 14 care o voi avea cu dna Dr o sa imi zica verzi si uscate. 

Nu am facut NK-urile, nu am facut vit D, si poate ca era mai bine daca le faceam inainte. dar cum nu au fost recomandate de nimeni...am aflat de ele de la voi. 

Annutza stii ceva si de Dhea? Am citit intr-o carte ca ar ajuta la imbunatatirea calitatii ovocitelor. Acum am aucat sa cumpar CoQ10 le termin pe astea si continui cu ubiquinol.

Nu gasesc decat cutii cu 10 capsule de 100mg. Inseamna sa iau 6/zi. Adica o cutie nu-mi ajunge nici 2 zile :))) Ce ciudat au ambalat si astia capsule...cutie cu 10...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ziua 10 am facut, medic de la gynera, dar interventia la Ponderas. Platit de casa de asigurari. Eu din buzunar am dat doar 500lei pe cazare o noapte, altfel nu se deconta procedura la casa de asigurari. Am mai platit un EKG inainte de interventie 35 lei parca.

 

Andrew e posibil sa ai dreptate, desi dupa transfer mai bine de 6 zile am avut simptome de balonare si dureri mari de sani. In a 7 a sau a 8a zi brusc nu am mai simtit asta. In ziua 10 cand am facut prima beta am avut niste dureri f ascutie in burta ca si cum ma injunghia cutitul scurt si f dureros. Evident ca am bagat nospa. Dar eu zic ca a fost o implantare. Pt ca m-am simtit fix ca atunci cand am mai pierdut sarcinile din saptmana 6. Aceleasi simptome de sarcina. 

Acum nu stiu cum sa descopar motivul nereusitei. Pentru ca stiu ca la consultatia de pe 14 care o voi avea cu dna Dr o sa imi zica verzi si uscate. 

Nu am facut NK-urile, nu am facut vit D, si poate ca era mai bine daca le faceam inainte. dar cum nu au fost recomandate de nimeni...am aflat de ele de la voi. 

Annutza stii ceva si de Dhea? Am citit intr-o carte ca ar ajuta la imbunatatirea calitatii ovocitelor. Acum am aucat sa cumpar CoQ10 le termin pe astea si continui cu ubiquinol.

Nu gasesc decat cutii cu 10 capsule de 100mg. Inseamna sa iau 6/zi. Adica o cutie nu-mi ajunge nici 2 zile :))) Ce ciudat au ambalat si astia capsule...cutie cu 10...

 

 

[flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  D-no Moon daca nu esti pe ACuri o poti face din z9 pana in z12 inclusiv,logic e inainte de ovulatie cu minim 2z(deci depinde cand ovulezi tu).Dar daca esti pe ACuri o poti face oricand,dar nu chiar inainte de a veni menstra,pana in z21.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...