Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

imi/ne lipseste ceva...


Recommended Posts

pai degeaba nu mai vorbesti cu el, nu mai faci una sau alta, daca nu-i tai si portia de "caluteala".

abia atunci ii dai lovitura de gratie... [:-)))] [:-)))] [:-)))] 

acum serios : eu n-as putea avea o relatie intima cu un partener care face ce spui tu despre sotul tau. nici preludiul n-ar putea avea loc, pentru ca m-as enerva pe el, amintindu-mi ce a facut (sau nu) sau ce a zis intr-un moment sau altul. si mi s-ar duce naibii cheful de sex, tandrete si amor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

andacos, ma deranjeaza aspectul financiar caci clar in educatia copiilor nu mergem in aceeasi directie; avem viziuni diferite si asta e; nu-i cer sa se schimbe, sa faca cum o vrea, insa nu vreau pe viitor sa platesc oale sparte sau sa fac cadouri/recompense cu nemiluita doar ca sa rezistam unui santaj sentimental.

si daca el stie cel mai bine sa-si educe si dirijeze copiii (ceea ce e perfect normal), sa se ocupe integral si singur de ei. si-ti garantez eu ca in momentul ala n-ar mai spune amin la tot fostei, ar implica-o putin financiar (conform actului de divort sunt amandoi responsabili finainciar pt copii, caci doar au garda comuna) si cand nu mai are bani in cont pe bune, sa-l vezi cum se gandeste de 2ori la facut surprize si placeri. dar asa, si cu salariul meu, ne permitem, nu-i asa?

 

timp pt noi 2 ne mai facem (verisoara mea ne e de un ajutor imens); un restaurant, cateva ore de sauna-hamman la 1-2sapt, poate si un concert in alt oras 1X/an cand lasam copiii la socrii. in 3 f rar (poate doar plimbare cu bicicleta in zona), caci ce vor zice fratii mai mari daca plecam in excursii fara ei?! si oricum, doar in iulie se poate intampla cand ei sunt la mama lor, insa luna iulie e oribila pt noi, e luna noastra de cearta maxima cand mai dormim si separati chiar (caci el e trist/nervos ca n-are copiii si ii sare tandara imediat si din orice, si nu are chef de nimic; dar asta ii alta poveste...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

acum serios : eu n-as putea avea o relatie intima cu un partener care face ce spui tu despre sotul tau. nici preludiul n-ar putea avea loc, pentru ca m-as enerva pe el, amintindu-mi ce a facut (sau nu) sau ce a zis intr-un moment sau altul. si mi s-ar duce naibii cheful de sex, tandrete si amor.

pai asta se intampla si la mine, stai linistita. si asta-i alt motiv de râca, alte discutii, alta distractie; e clar ca nu-l mai iubesc :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am reusit sa o fac pana acum pt ca nu vrea, nu e de acord, pt el asta nu-i familie. si poate si din comoditate caci o sa ne "amuzam" la inceput cand vom calcula tot. asta e, ne vom obisnui, doar n-om fi noi primii. si poate si pt ca prevad tensiuni si nervi si m-am cam saturat. si pt ca am fost/sunt slaba probabil, dupa o perioada naspa, vine una buna cu scuzele de rigoare (normal) si-mi spun, hai ca de data asta ne-am inteles... dupa care zbang, uite ca nu-i asa, si o luam de la capat

dar ai dreptate, trebuie sa iau taurul de coarne sau sa incetez sa va innebunesc de cap cu povestile mele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu sunteti o familie, ci doua.

suntem O familie. recompusa, dar O familie. baietii si mama lor + prietenul ei, sunt o alta familie. fata mea are 2 frati, pe care ii adora, si vice-versa. si sper sa reusim, noi adultii, sa ajungem la un compromis fericit

 

edit: poza de la profil nu e o exceptie; in majoritatea timpului, toti 3 sunt tot un ranjet cand sunt impreuna; si e asa o veselie in casa cand se joaca impreuna

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

suntem O familie. recompusa, dar O familie. baietii si mama lor + prietenul ei, sunt o alta familie. fata mea are 2 frati, pe care ii adora, si vice-versa. si sper sa reusim, noi adultii, sa ajungem la un compromis fericit

 

Intr-o singura familie, sotii discuta deschis intre ei, chiar daca unul are mai multe atributii decat celalalt ( deobicei femeia este mai incarcata ) si nu-si reproseaza cati bani cheltuie fiecare cu copiii familiei. 

Fii sincera cu tine si gandeste-te cum ai vrea sa iti cheltui banii munciti de tine si pt cine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la mine se vede ca doar tu faci compromisuri.  Nu e vorba ca ne bati la cap pe noi, e vorba ca esti nemultumita de viata ta. Si el s - a obisnuit asa si ii convine  de minune, dar cand te astepti mai putin s- ar putea sa izbucnesti. Pt ca nimeni nu rabda la infinit. Copila e mica, ar trebui sa fie o perioada asa de frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...