Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

imi/ne lipseste ceva...


Recommended Posts

m-ai facut sa zambesc andaghe, e f simplu ce vrea el.

O nevasta care se ocupa de copii (dus adus de la scoala, activitati, medic), se ocupa de casa si planifica si organizeaza tot (vacante, botezuri, stagii pt copii), pune strange masa, e cu calcatul si ordinea la zi si la dunga, sta cu el pe canapea in weekend-uri dupa footbalul copiilor si in modul ideal, ii mai serveste si o bere din cand in cand; + voie buna si disponibilitate maxima in pat.

pt el n-ar fi o problema (chiar isi doreste) ca eu sa ma las de serviciu sau sa lucrez juma de norma ca sa ma pot ocupa de copii (de casa nu zice nimic, dar i-am mirosit eu intentiile ascunse :-)) ). ceea ce pt mine e mai mult decat exclus. in 2-3ani intentionez sa-mi gasesc un job mai aproape de casa ca sa ma pot ocupa de fii'mea cand o incepe scoala, insa nu voi depinde never-ever financiar de cineva

 

eu am fost sincera de la inceput si i-am zis ca poate nu corespund criteriilor lui; el a insistat ca ma iubeste si ma vrea, acum de ce se plange ca sunt afurisita?

si si acum sunt dragutza (putin cam ironica, e drept) si i-am zis ca el e un om liber, obligat in viata doar sa moara; stie ce vreau - garda principala pt copila, asa ca daca-i nefericit, n-are decat sa-si caute fericirea in alta parte, nimic nu-l retine, adica nu eu. Nici asa nu-i bine, sunt egoista, vorbesc prostii, si la copii nu ma gandesc.

si continuam sa ne invartim in cerc...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu ce sfat sa-ti dau,dar..asta cu"e obligat doar sa moara"...e tare.Denota ca n-ai nevoie de el.Si te poti descurca,fata maichii.

 

nu mi-e teama ca nu ma descurc, poate Doamne fereste de un accident grav sau vreo boala naspa, atunci e de rau. Altfel sunt pe picioarele mele de la 18ani si ma tin bine :-)) ,zic eu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...eu tot urmaresc subiectul si mi-e din ce in ce mai clar ca tu Lea esti intr-un punct ,fara intoarcere as spune.Chiar daca nu faci pasul acum(sa nu se intelege ca te indemn sa-l faci,ti-am inteles motivul principal si rezonez cu el),cred ca il vei face intr-un viitor mai apropiat sua indepartat.

 

Tu nu-mi pari "caprioara speriata"ce are nevoie de protectie,esti femeie cerebrala stii ce vrei si pina unde vrei si tocmai de asta cred ca indiferent de ce va face el,tu -pentru tine,stii ce ai de fcaut sau mai bine zis ai hotarirea luata.

 

Un singur lucru vreau sa subliniez(nu pentru situatia actuala ci poate asa pentru viitor),nu trebuie uitat ca nu toata lumea este atit de puternica ,iar in momentul in care intri intr-o relatie cu un partener ,ce nu se afla pe aceasi linie cu tine(lucru de care imposibil sa nu-ti dai seama)este unfair atit fata de el ,cit si mai ales fata de tine,sa te bagi in relatie.

 

 



OFFTOPIC Danuto ,maica,hai si pe la noi.....ca ,exceptand faptul ca mai faci "prost" voalat pe careva esti fata simpatica......ma rog... [:)]

 

Habar n-am ce vrei sa spui...insa da sunt fata simpatica! [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

O nevasta care se ocupa de copii (dus adus de la scoala, activitati, medic), se ocupa de casa si planifica si organizeaza tot (vacante, botezuri, stagii pt copii), pune strange masa, e cu calcatul si ordinea la zi si la dunga, sta cu el pe canapea in weekend-uri dupa footbalul copiilor si in modul ideal, ii mai serveste si o bere din cand in cand; + voie buna si disponibilitate maxima in pat.

 

Pai si ce-i rau sa-ti doresti asa nevasta? [:-/]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...