Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

imi/ne lipseste ceva...


Recommended Posts

andacos, de acord cu tine cu exceptia ultimului paragraf doar.

Consider ca am fost corecta cu el; si nu eram adolescenti si naivi cand ne-am cunoscut. amandoi trecuti de 35, cu o istorie dureroasa in spate (a mea mai putin sa zicem nefiind copii implicati). A stiut dintotdeauna ca sunt independenta, ca nu suport sa-mi petrec viata pe canapea, ca nu sunt wonder women gospodina si ca daca pot - si pot, platesc pt treburile casnice. Nu cer sa fim non-stop pe coama drumului dar nici 3 weekend-uri din 4 la TV; si in nici un caz cand e soare. Cand e ceva de facut prin casa, pe langa casa, o fac/facem, nu-s absurda. Dar nu pot "trai" doar 3sapt/an cand suntem in vacanta.

 

e adevarat ca poate uneori sunt "exagerat" de prudenta, si-mi place sa fac scenarii si sa ma "vad" pe termen lung, si mi-e extrem de greu sa depind de cineva. Dar asta a venit cu experienta mea de viata, orfana fiind de la 18ani; am invatat ca nu tot ce zboara se mananca si ideal e sa ai incredere oarba numai in tine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

andacos, de acord cu tine cu exceptia ultimului paragraf doar.

Consider ca am fost corecta cu el; si nu eram adolescenti si naivi cand ne-am cunoscut. amandoi trecuti de 35, cu o istorie dureroasa in spate (a mea mai putin sa zicem nefiind copii implicati). A stiut dintotdeauna ca sunt independenta, ca nu suport sa-mi petrec viata pe canapea, ca nu sunt wonder women gospodina si ca daca pot - si pot, platesc pt treburile casnice. Nu cer sa fim non-stop pe coama drumului dar nici 3 weekend-uri din 4 la TV; si in nici un caz cand e soare. Cand e ceva de facut prin casa, pe langa casa, o fac/facem, nu-s absurda. Dar nu pot "trai" doar 3sapt/an cand suntem in vacanta.

 

e adevarat ca poate uneori sunt "exagerat" de prudenta, si-mi place sa fac scenarii si sa ma "vad" pe termen lung, si mi-e extrem de greu sa depind de cineva. Dar asta a venit cu experienta mea de viata, orfana fiind de la 18ani; am invatat ca nu tot ce zboara se mananca si ideal e sa ai incredere oarba numai in tine

Dar si tu ai simtit ca el e...asa cum este!!!Raspunde-ti tie,nu mie.

 

Recomandarea aia(nu e o recomndare de fapt dar uite ca n-am termen potrivit acum)e pentru viitor sa spun asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar si tu ai simtit ca el e...asa cum este!!!Raspunde-ti tie,nu mie.

 

Recomandarea aia(nu e o recomndare de fapt dar uite ca n-am termen potrivit acum)e pentru viitor sa spun asa.

 nope; era mai activ, nu bombanea prea mult pt iesiri (e drept ca ieseam f mult cu bicicletele - ceea ce dupa aparitia fetitei n-a mai mers fiind prea mica pt zguduit in trasura de bicicleta si deci, i-am propus plimbarile cu carutul),  si nu prea bombanea cand mergeam singura

si nu aveam sambetele blocate si el uitat la repriza a3a si asteptandu-se sa-l astept cu mancarea aburinda pe masa; si cel mic nu se batea la scoala si nici nu exista fetita noastra si deci, discutiile aferente (bani, decizii, egalitate)... si nici nu eram casatoriti

edit: si te rog sa ma crezi ca la fiecare schimbare, nemultumire am discutat, ne-am culcat suparati, am re-re-re discutat...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea nu erați căsătoriți de aia.soiul asta de om nu se schimba niciodată.niciodata.nu degeaba l a lasat fosta.

fosta l-a lasat din motivele ei, eu am motivele mele de nervi. si nu e un soi de om, posibil sa fiu eu prea a naibii si el prea comod sau cel mai probabil, sa fim noi incompatibili

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...