Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

imi/ne lipseste ceva...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai si ce-i rau sa-ti doresti asa nevasta? [:-/]

Nu e rău deloc. Așa cum nu e rău nici ca ea să-și dorească ca bărbatul de lângă ea să respecte hotărârile comune, să o ajute cu creșterea copilei lor, să fie mai implicat în treburile casei, să iasă la plimbare când e timp frumos și altele de gen :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai ajuns singura la concluzie :)

 

I-ai spus vreodata cat de aproape esti de ideea divortului - serios, nu in gluma ? I-ai spus verde in fata ca relatia asta nu mai are cum sa functioneze asa ? 

da, acum cateva luni cand am mers si la avocat de altfel, sa vad care sunt sansele sa obtin garda principala pt copila, ce si cum trebuie facut.

am discutat o noapte intreaga, a plans, am plans; si mi-a dat dreptate, si ca trebuie sa-l inteleg, n-o face intentionat, e stresat, e obosit, o sa fie mai atent. sunt altii si mai rau si uite ca nu-i paraseste nevasta :-))

si ca nu trebuia sa merg la avocat caci e total de acord sa-mi lasa garda fetei caci sunt o mama extraordinara. pt baieti n-a facut-o (de altfel nici fosta n-a cerut asa ceva, acceptand direct aranjamentul lui) caci stia cum e mama lor si nu vroia sa ajunga niste neispraviti copiii, lasati in voia lor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasol...cred ca stii bine, dupa cum si Dana zicea, ce vrei sa faci...doar ca amani momentul si ceri confirmari dar...boala lunga, moarte sigura.... Fa ce crezi ca e ok pt tine si copil, cum e mai bine....esti singura in masura sa decizi si nimeni nu iti poate garanta ca va fi mai bine, dar macar faci ceva, incerci. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte, s-a speriat, a plans...a vazut ca nu se intampla nimic, a continuat. La fel.

 

 

Inainte sa faci pasul final, incearca sa te separi de facto. Ia fetita si locuiti in alta parte, dati-va timp sa reflectati. Desi sincer eu cred ca tu nu prea mai ai la ce reflecta...poate pentru el sa fie wake up call.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rău deloc. Așa cum nu e rău nici ca ea să-și dorească ca bărbatul de lângă ea să respecte hotărârile comune, să o ajute cu creșterea copilei lor, să fie mai implicat în treburile casei, să iasă la plimbare când e timp frumos și altele de gen :).

 

Evident, si sa stii ca specimene d-astea am auzit ca exista in realitate! De ambele sexe! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...