Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Buna mamici LA MULTI ANI de SF GHEORGHE daca avem vreo sarbatorita printre noi ,pe mine ma prins raceala imi curge nasu si ma zgarie in gat sper sa imi treaca repede si sa nu ia si Carla mi-am facut miere cu lamaie nu vreau sa iau medicamente [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monika mersi mult ca ai atașat poza cu bebe tau dormind pe burtica! , azi l-am pus pus prima oara sa doarmă pe burtica, ,,,,îl mai puneam ziua sa stea dar mai mult de 5 minute nu vroia ,începea sa protesteze. .iam făcut baita și a fost mega obosit a că am profitat de ocazie și l-am așezat pe burtica sa doarmă, ,,,am zis gata și eu trebuie sa îl pun pe Nicolas sa mai schimbe poziția de somn. Întrebarea mea este daca îl pui putin înclinat?  ..pupici va atașez o poza....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce bebeluși frumoși avem!

Sa ne trăiască sănătoși si voioși ca iubiți sunt.

 

a mea pitica e înfundată de câteva zile. Ser fiziologic pus la greu, dar in 15 min e la loc. Aburul din baie același efect... Alte leacuri mai știți?  Mi.e o mila de ea, ca nici nu doarme Si nici nu mănâncă bine din cauza asta :(

 

sa știți ca pozele încărcate aici, le poate vedea orice intra pe forum, nu trebuie neapărat sa aibă cont pe dc. In schimb pe fb, le pot vedea doar prietenii, dacă ai profil privat. 

Ale, nu înțeleg germana, însă am banuit ca fiind doar un răspuns negativ la comentariul Monicăi....

Mai știe cineva, ceva de Tina 

Va pup pe toate! Sa aveți grija ce si cat păpați de sărbătorile astea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor ce bebeluși frumoși avem! Sa ne trăiască sănătoși si voioși ca iubiți sunt. a mea pitica e înfundată de câteva zile. Ser fiziologic pus la greu, dar in 15 min e la loc. Aburul din baie același efect... Alte leacuri mai știți? Mi.e o mila de ea, ca nici nu doarme Si nici nu mănâncă bine din cauza asta :( sa știți ca pozele încărcate aici, le poate vedea orice intra pe forum, nu trebuie neapărat sa aibă cont pe dc. In schimb pe fb, le pot vedea doar prietenii, dacă ai profil privat. Ale, nu înțeleg germana, însă am banuit ca fiind doar un răspuns negativ la comentariul Monicăi.... Mai știe cineva, ceva de Tina ? Va pup pe toate! Sa aveți grija ce si cat păpați de sărbătorile astea.

Da happy mammy am zis ca daca postezi o poza si dupa o cauti pe google o gasesti si Carla e infundata la nasuc am fost cu ea la urgente ca se ineca cu mucisori acum punem ser si o aspiram cu pompita si cand se ineaca o aspiram cu batista bebelusului conectata la aspirator acum ma prins raceala pe mine,va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da happy mammy am zis ca daca postezi o poza si dupa o cauti pe google o gasesti si Carla e infundata la nasuc am fost cu ea la urgente ca se ineca cu mucisori acum punem ser si o aspiram cu pompita si cand se ineaca o aspiram cu batista bebelusului conectata la aspirator acum ma prins raceala pe mine,va pupam

 

 

ideea e ca noi n.avem mucisori... Doar Nasuc înfundat si nu stiu ce sa mai fac...

sănătate si tie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale eu am luat un blister de paracetamol (10 buc) ceva solutie pe baza de plante pt gat (spray) si oscilococinum fara paracetamol eram dusa ...din prima cand am luat mam bagat sub patura seara am luat somn si mam trezit muult mai bine in 3 ore si Domi nu a patit nimic am alaptat normal iar el a fost la fel doar ca nu ma lasat raceala in 3 ore doar durerea si frisoanele si gatu dar in vreo 5 zile sa dus...

Nu pune poza daca ai vreo temere ....mie nu imi pasa cine vede e doar un bebe frumos nu are decat sa il.admire :) in schimb nu folosesc fb :)

Nico e un scump insa nu il culca pe perna sau pe moale cel putin nu nesupravegheat eu il culc pe salteaua tare si nu poate sa se scufunde cu capsorul in moale cand e la noi pe pat sunt langa el dar noaptea e singur in patut si il culcam doar pe burtica sincer nici nu mai doarme pe spate bine....

Scaun tot nu are :/ nu prea imi convine iam dat ceai de musetel si degeaba...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai copii frumosi pe aici [il]  [il]  [il]

Sa fie sanatosi si sa ne bucure mult timp de acum incolo.

La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc numele: de Sf. Ghe sau de Florii.

Monika, daca e alaptat la san poate sa aibe scaun si odata la 5-6 zile. Dar sc se chinuie pune-i un supozitor cu glicerina(ptr copii) sau o microclisma.

Imi pare rau ca micutele forumului(Carla & Demi) sunt infundate ...sanatate multa

Pupici la miez de noapte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...