Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu se doarme chiar bine, dar m-am tot chinuit s-o adorm de fiecare data pe Sofi. Dupa fiecare masa, cand o asez jos sa doarma, da in continuu din picioruse, manute, isi tot intoarce capsorul, este f agitata. Pare ca ar vrea sa faca ceva in scutec si nu iese. Chestia asta se intampla in fiecare noapte. Insa nu si ziua. Sau cel putin nu asa rau. Tare ciudat, nu stiu cum sa o calmez noaptea, sincer.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la noi, suntem mult in urma. Ingerasul meu creste binisor, a ajuns la 5200 si 54 cm. Gangureste si zambeste, e o frumusete. Noaptea in mare parte doarme, ne trezeste cel mult de doua ori. 

Dar are mucisori, folosesc pompa si apa marina, mi se rupe sufletul ca la o astfel de operatiune plange tare si nu e un bebelus plangacios, numai la foame si oboseala ne da de veste. Colicilor le-am venit de hac prin ceai de chimen si niste picaturi homeopatice cam scumpe dar bune: Mama natura coli. Papa san + supliment lp cand e prea obosit sa suga la san sau nu ne ajunge lapele. 

Urmeaza sa facem vaccinul de 2 luni si tare imi e frica, a avut vreun bebe pe aici reactii secundare?

 

Va pup bebei si mamici!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Numai copii frumosi pe aici [il] [il] [il] Sa fie sanatosi si sa ne bucure mult timp de acum incolo. La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc numele: de Sf. Ghe sau de Florii. Monika, daca e alaptat la san poate sa aibe scaun si odata la 5-6 zile. Dar sc se chinuie pune-i un supozitor cu glicerina(ptr copii) sau o microclisma. Imi pare rau ca micutele forumului(Carla & Demi) sunt infundate ...sanatate multa Pupici la miez de noapte

Multumim frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu se doarme chiar bine, dar m-am tot chinuit s-o adorm de fiecare data pe Sofi. Dupa fiecare masa, cand o asez jos sa doarma, da in continuu din picioruse, manute, isi tot intoarce capsorul, este f agitata. Pare ca ar vrea sa faca ceva in scutec si nu iese. Chestia asta se intampla in fiecare noapte. Insa nu si ziua. Sau cel putin nu asa rau. Tare ciudat, nu stiu cum sa o calmez noaptea, sincer.

 

Sofel, si noi patim deseori cu Aida; ii flexam genunchii ca si la mersul pe bicicleta, insa cu miscari ample si lente pana elibereaza gazele, apoi se linisteste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...