Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

 

 

Fetelor noi mâine avem vaccin dar aici la 3 luni se da. Bebe mi se pare ca e puțin racit, adică ii curge năsucul și mai tușește. Oare ii face vaccinul? Sau nu se face dacă ești răcit, ,,sunt în necunostinta de cauza. Ieri nu a mai dormit de la ora 3.,.pana la 12....a fost prea obosit și agitat și din cauza asta nu putea sa doarmă, cu toate ca lămâie legănat ceea ce eu nu fac, l am ținut în brate....eu cred ca iam dat starea mea...sunt și eu puțin mai agitata avem un deces în familie și supărarea e mare..... Apropo de condus și eu am carnetu de 3 ani... urasc sa conduc...nu stiu sa parchez, dar ma mai pune bărbatun sa conduc. .. Pun

Condoleante Nicoleta nu te mai necaji gandeste-te la puiutul tau,eu stiu ca daca esti racit nu iti face vaccinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Filofteea, daca esti decisa sa faci vaccinul bebelui, nu te panica. Tu treb sa fii curajoasa pt el! La noi, sotul a tinut-o de piciorus pana i-a facut asistenta injectia (si eu am avut emotii). Apoi a tinut-o strans la piept tot el pana s-a linistit un pic. O tineau asistentele, daca nu voia niciunul din noi.

Pana am imbracat-o si am plecat din clinica, a adormit, mititca, bine de tot. In ziua aia a fost destul de ametita, mai mult a dormit iar eu am verificat-o din ora in ora daca face febra - n-a fost cazul. A facut un mic guguloi la locul vaccinului, treb puse destul de des comprese reci, dar eu nu am vrut s-o deranjez mai tare. I-am pus de 2 ori cate 5 min cate o compresa cand am alaptat-o si atat. Guguloiul dispare un 3-4 zile. Grija la piciorus cand o alaptezi, sa nu stea "presat". Si sa stii ca e mai simplu decat pare, serios :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Filofteea ce bine ca ai reaparut :) si ca avem vesti de la tine hehe

 

Si noi acum am venit de la vaccin, dupa cum zice si sofel e mult mai simplu decat pare. Radu nu a fost suparat deloc, acum ii punem comprese cu apa statuta si masaj sa i se disperseze vaccinul. Sa vedem daca face febra, dar nu cred.

 

Ma duc si eu la control, mi-au iesit analizele mult mai bine azi. Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am unul rectal, care poate fi folosit si axilar si sublingual, dar la bebelusi iau rectal. Eu stiu ca temperatura rectala se considerra tempatura dc e mai mare de 37.7 sau 37.8...si e un pic mai mare decat cea luata oral, axilar, frunte etc

si eu nu dau nimic pana la 38.2 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iza ma bate gandul sa nu i-l fac, nu stiu ce vaccin au aici, daca e hexa il refuz din start. Aici este obligatoriu antipolio in rest, nu.

Fetele, pe mine nu ma ingrijoreaza efectele de moment, ci pe termen lung.

 

Nicoleta condoleante! Fii tare pentru puiutul tau.

 

Tantzica si eu ma bucur sa am vesti de la voi, va citeam printre picaturi dar era iuresul mult prea mare sa am timp sa scriu. Din nefericire noi nu avem ajutor de la nimeni, suntem eu si sotul.

In rest, ne pregatim de botez.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...