Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Fetelor, ce stiti despre glicerina cu nistatina? Noua ne-a recomandat un dr pediatru ca e buna pt ciuperca alba din gurita - se pune pe suzeta de 5-6 ori pe zi si se da la bebe sa suga. Acum...nu mai conteaza ca pitica mea nu vrea suzeta sub nicio forma, insa a gustat solutia sotul si a zis ca e fff amara si sa nu-i mai dam copilului!! In plus, ni s-a eliberat de la farmacie fara niciun prospect...

 

Noi folosim glicerina boraxata de doua ori pe zi pt a-i face igiena in gurita. Fixam pe degetul aratator comprese sterile, tamponam cu glicerina, apoi ii stergem gurita bine de tot, inclusiv limba pe care sunt mereu depuneri de la lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, am gasit la Cora, Dentistar ii spune

 

http://dentistar.eu/bilder/artikelbilder/213_g.jpg

 

tadiana, nu strica sa mergi la un control, vezi ce poate fi :(

 

Eu la 13 ma duc la ecografie, pana atunci mai trag un pui de somn. Ieri m-a pus aghiuta sa mananc sushi cu ghimbir, toata noaptea s-a agitat Radu, se scremea la partzuri, n-a facut niciodata asa... I'm a bad bad mommy :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare

Nu am mai dat nici un semn ptr ca am fost ocupati: ieri am avut peyrecerea de 6 ani a fetei..azi am recuperat ce ati scris

Monika, eu ii dau lp in completare, si anume Nan Confortis, recomandat de o pediatta. Al meu, de fiecare data cand regurciteaza da afara 2-3-6 gurite de lapte. Asta nu inseamna ca vomita. A vomita inseamna sa arunce in jet laptele mancat. Al meu e f sensibil la stomacel...dc face caca in imp ce mananca, nu pot sa ilnschimb vreo 30 fe minute dupa, ca ii vine tot laptele inapoi

Noi in camera avem termostatul pe 21.5, l-am avut pe 22.5 dar mi s-a parut prea mult. La baita ii facem 24-25 grade. Ii place la baita si la masaj...la imbracat incepe sa urle...de foame. Noi avem afte in gurita sivil sterg cu glicerina borsxata, fara nici un medicament. Azi am fost la dr sa il consulte ca se aude un horcait din gatut...e de la mucusorii din spate, de care nu mai scapam...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...