Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mamici cum se cheama vaccinul ce lati facut la 2luni?Eu am auzit ca Hexacima a fost retras din foarte multe tari si ca in Ro inca se maI face

Nu retras, schimbat ca sa vina in seringa gata umpluta. Eu i-am facut infanrix hexa (cumparat), ca hexacima nexam... nu este la medicii de familie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu retras, schimbat ca sa vina in seringa gata umpluta. Eu i-am facut infanrix hexa (cumparat), ca hexacima nexam... nu este la medicii de familie

Si eu iam zis dr ca il cumpar eu si a zis ca nu este nici in farmacii Carla face maine 3 luni,tu unde lai gasit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu iam zis dr ca il cumpar eu si a zis ca nu este nici in farmacii Carla face maine 3 luni,tu unde lai gasit?

Am o amica farmacista cu copila deodata cu al meu (ne-am cunoscut in maternitate). Noroc cu ea ca a facut rost de 2 doze... Cred ca doar cu pile se gaseste lol suntem ca pe vremea lui Ceausescu cand cautau parintii nostri ness pe pile... doamne :-(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ale Ale asa are si bebele meu, mergem azi la pediatru dar parca n-as accepta vaccinul, mai ales daca are mucisorii astia. Aici se fac 3 vaccinuri acum, 2 injectabile (deci intepat de 2 ori azi) + unul pe gurita.

 

 

cu siguranța te va reprograma sa ii faci vaccinul dacă are mucisori ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mămici,

Ale cu mine ai nascut in aceeași zi...maine party fac prințesele 3 luni yuhuuu :).

Legat de scaun si Aida face rar dar am discutat cu 3 medici pediatrii si toti mi-au spus același lucru: daca papa exclusiv lapte matern nu-i problema, prin urmare evitam administrarea de supozitoare.

Vaccinarea un subiect intens dezbătut...cu siguranța toate am avut si vom avea inima cat un purice la fiecare vaccin. Raționamentul in cazul meu a fost simplu: reacțiile date de vaccin sunt discutabile însă repercursiunile bolilor Poliomielita, hepatita b, meningita, rotavirus etc etc nu sunt discutabile. Din păcate exista si efectele in caz de îmbolnăvire sunt grave.

Si noi la 2 luni tot Infanrix am facut, acum urmează Rotarix( rotavirus).

o zi plăcuta dragelor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi cum extrageti mucisorii mai exact (cu pompa, cu aspiratorul nazal prin care se trage cu gura si aspiratorul nazal conectat la aspirator)? Stiu ca se pune ser fiziologic sau apa de mare sa se inmoaie secretiile. Dar cata? Ma intereseaza deoarece al meu nu sta sa ii bag in nas pompa. Am incercat saptamanile trecute sa trag cu gura prin aspiratorul nazal (oricum nu a iesit nimic) si asa am reusit sa conectez la nara. Nu se face numai in caz de muci, sau voi faceti si ca igiena zilnica/saptamanala? Am inteles de la medicul meu ca se face doar daca are muci, ca nu e bine umblat prea des ca se irita mucoasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, cu batista bebelusului dar trag cu gura :) al meu rade ca se gadila, nu face circ. II trag doar cand ii vad mucutii in nasuc, pentru cei mai din interior nu are rost ca nu ies oricum. Si da, ii pun ser fiziologic inainte sa-i inmoaie. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...