Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ale am 75 kg :/ stationez am dat 2 kg jos cu dieta dar vad ca se da jos ffff greu si ma enerveazaMerg in Ro peste 3 sapt si voi face 2 sapt kangoo jumps si exerciti cardio cu cineva si sper sa mai dau acolo jos vreo 5 10 kg prin antrenament intens :)

Eu am 69 dar nici nu ma pot abtine de la dulciuri as face si eu kangoo jumps da nu am unde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la dr, a zis ca nu-i nimic daca are mucisori si cateodata 37,5, doar sa nu aiba 38. Deci hotatat sa ne faca 3 vaccinuri, 2 injectabile si unul pe gurita. Am acceptat sa facem unul singur Hexyon-ul. Sper ca nu e ala care a facut probleme in Ro. Ne-am certat furca, dr. a zis sa ne cautam alt dr. ca nu-l lasam sa-si faca meseria. Am spus ca nu-i nicio problema, gasim alt medic. Sa faci 3 vaccinuri unui copil de 2 luni dintr-o data, mi se pare enorm. In orice caz am facut ce e mai important. A plans fff mult, ma ingrijoreaza ca a sangerat la locul injectiei. Pana acum a dormit, acum plange. Offff, sper da fie in regula.

Am citit pe net prospectul, te ia groaza...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am venit de la dr, a zis ca nu-i nimic daca are mucisori si cateodata 37,5, doar sa nu aiba 38. Deci hotatat sa ne faca 3 vaccinuri, 2 injectabile si unul pe gurita. Am acceptat sa facem unul singur Hexyon-ul. Sper ca nu e ala care a facut probleme in Ro. Ne-am certat furca, dr. a zis sa ne cautam alt dr. ca nu-l lasam sa-si faca meseria. Am spus ca nu-i nicio problema, gasim alt medic. Sa faci 3 vaccinuri unui copil de 2 luni dintr-o data, mi se pare enorm. In orice caz am facut ce e mai important. A plans fff mult, ma ingrijoreaza ca a sangerat la locul injectiei. Pana acum a dormit, acum plange. Offff, sper da fie in regula. Am citit pe net prospectul, te ia groaza...

Si mie mi se pare groaznic sa faci 3 odata cautati alt medic ca doar nu e el singurul si eu am zis ca daca medicul de familie vrea sa ii faca de 2 ori nu il las merg mai bn la pediatra ei si ii face unul singur

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale aici nici eu nu am unde decat in Frankfurt si io nu am cum.sa ajung acolo zi de zi .

Filoftea si eu in Germania tot 3 vaccine a luat Dominik deodata...e greu dar noi am ales doar cele standard nimic in plus si Domi a plans spre seara de la vaccin si mia facut si febra doar ca eu nu sunt deacord ca ia dat vaccinul cu toate ca are mucisori si putina febra e inadmisibil asa ceva...cunosc niste cazuri care....Fereasca ne Dumnezeu nu se da vaccin cand tu ai dubi ca copilul ar avea vreo raceala virus etc pana mea daca ii pot intelege pe uni doctori....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ale aici nici eu nu am unde decat in Frankfurt si io nu am cum.sa ajung acolo zi de zi .Filoftea si eu in Germania tot 3 vaccine a luat Dominik deodata...e greu dar noi am ales doar cele standard nimic in plus si Domi a plans spre seara de la vaccin si mia facut si febra doar ca eu nu sunt deacord ca ia dat vaccinul cu toate ca are mucisori si putina febra e inadmisibil asa ceva...cunosc niste cazuri care....Fereasca ne Dumnezeu nu se da vaccin cand tu ai dubi ca copilul ar avea vreo raceala virus etc pana mea daca ii pot intelege pe uni doctori....

Monika tu ai lucrat in Ger?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, Ale eu nu sunt de acord da se faca atunci cand ai dubii cum spui tu si nici cu 3 vaccinuri deodata. M-a apucat groaza cand am citit prospectul la cel pe care l-am acceptat, sa vedeti pe cel pe cate l-am refuzat, contra pneumococului.

Incep sa cred ca astia care sunt contra nu aberaza. Sunt riscuri si ca mama sa accepti un astfel de risc... In medicina se merge pe ideea ca atunci cand beneficiile sunt mai mari ca riscurile merita facut tratamentul. Dar cand riscurile sunt la fel de mari sau mai rau, oare mai merita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...