Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Seara buna!  Am făcut și noi azi vaccinul , 2 în fiecare picioruș.  L- am ținut în brate dar a început sărăcuțul sa plângă când a  început il prinda de pulpa.....dupa 5 min ia trecut și neam îmbrăcat și am mers acasă.  Se simte puțin nodul în zona vaccinuluitat?  E tarziu dacă ii pun mâine compresa?  Acum doarme și nu as vrea sa Îl deranjez. A fost puțin marait. ..l-am ținut mai mult în brate. ...sper sa nu facă febra. ..toate cele bune vouă și bebeilor 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da Ale am lucrat la Mec de 3 ani...in iulie imi e gata maternalu si ma intorc dar pt o luna ca vreau sa imibag somaj sa pot sta acasa in continuare cu Domi caci amvrea sa mergem in Ro vreo 6 luni ca din iulie intra sotu in paternal 9 luni.si as vrea sa fac cursul de cosmetica si make up sa imi pot deschide eu aici un minisalon baxat doar pe asta! Tu ai lucrat?

Domi nu are soooomn sta si vorbeste singur la el in patut :)) eiiii creste el mare...

Filoftea sper ca e ok bebe de la vaccin

Va pupacesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tadiana, si eu sunt chiauna de cap, dupa cum stiti noi ne confruntam cu confuzia biberonului si cu lactatia mea f scazuta. In ultimele zile mi s-a reglat un piclapticul, vad ca se satura piticul fara supliment, dar seara pe la 7 il apuca pandaliile si nu vrea san nici mort, trebuie sa-i dau cu biberonul. Azinoapte a facut alta traznaie, se agita f tare, cauta sanul, prinde si trage de 2-3 ori si-l scuipa, apoi iara incepe sa caute si tot asa. L-am adormit in brate, desi pana acum nu a fost nevoie niciodata, doarme dus semn ca era totusi satul.... nu mai stiu ce sa fac ca sa-l vad din nou ca suge linistit, e pacat de atata laptic bun si eu ii dau lp ( n-am avut sa mulg pana acum, nu am rezerve de lapte matern). Am incercat tot felul de trucuri si unele functioneaza... altele nu :-(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, a plans mult si mi-a scancit, a supt aproape toata noaptea probabil sa se calmeze.

Tanzica, ce spui tu mie imi face de multa vreme, in plus ziua numai in brate doarme altfel nu doarme deloc. Al meu cere biberon cand este prea obosit sa traga din san sau are foame mare si nu are rabdare. Dupa ce se odihneste sau ii trece foamea cea mare revine la san fara probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare

tadiana, poate o doare ceva(burtica) de plange asa mult(asta in prima faza)...si apoi devine prea obosita sa adoarma, si uite asa intri intr-un ciclu fara sfarsit. Faptul ca are mai mult suc gastric, nu-i provoaca arsuri sau dureri de burtica?

tantzica, ai incercar sa iei pastile pentru marirea lactatiei(Galafor sau derivate)? Si al meu face la fel cu sanul, dar nu ii putem compara pentru ca Mihai mananca biberon de la inceput. Acum ii dau san intre mesele de biberon ca sa nu ii mai amestec lapticul...

 

Si la noi sunt cateva zile agitate. Ziua nu doarme mai mult de 2 ore legate, seara e suiuuuper obosit, plange./urla dupa baita, si numai dupa o ora de somn in brate mai pot sa il pun in patut...daca incerc sa-l pun mai devreme, se trezeste si urla....Nici nu am iesit de duminica afara. In Brasov a fost ploaie si vant rece, si nu l-am scos. Azi sa il scoata sotul ca a iesit soarele...

 

Apropo de vorbit/gangurit.....ma topesc toata cand MIhai incepe sa gangureasca cand vorbim cu el, rade in hohote la anumite cuvinte...si cel mai frumos, am descoperit ca se gadila la/sub barba cand il pupacesc... [il] [il] [il] [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, iau galafor forte de cand am iesit din spital, a durat cam o sapt sa revina lapticul, acum am ca inainte. Nu pierd laptele daca ma mulg mai mult si el suge mai putin? Pompa mea, desi foarte buna, nu scoate laptele gras "de la urma"...

in timp da(eu asa stiu). Acum depinde si cat de des te mulgi(zi/noapte). Eu stiu o mamica cu gemeni care inca alapteaza(si s-a mult de la inceput), si gemenii au 8 luni...Dar ea, se mulge la toate mesele copiilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...