Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Syrenne, si eu la asta m-am gandit: ca o arde pe esofag cand ii urca sucul gastric si, sincer, de aceea nu ma pot supara pe puiuta mea, oricat de istovitoare ar parea noptile...

Dimineata a mancat 120, dar a vomat tot, in jet; am fost necajita vreo 20 de minute, pt ca apoi Aida a ras si a avut chef de joaca, semn ca era bine. A mancat apoi normal toata ziua, fara macar sa regurgiteze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tantzica, si eu ma mulg inca de la inceput pt ca am sfarcurile foarte mici si Aida nu avea forta sa traga. Nu am facut din asta o tragedie; desi e nespus de obositor ca din3 in 3 ore, una intreaga sa stai si sa te mulgi, Ii multumesc Lui Dumnezeu ca am laptic. Mi-am dorit foarte mult sa ii ofer puiutului meu sansa asta.

Folosesc doua pompe: una manuala si una electicra; sincer, cea manuala ( tommee tipp...) e mult mai eficienta.

Am luat si galafor la inceput. Sunt si ceaiuri de stimulare a lactatiei( fenicul, chimion, anason) care in cazul meu au avut efect.

Oricum ar fi, orice solutie ar merge, important e sa avem laptic.

Pofta mare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da Ale am lucrat la Mec de 3 ani...in iulie imi e gata maternalu si ma intorc dar pt o luna ca vreau sa imibag somaj sa pot sta acasa in continuare cu Domi caci amvrea sa mergem in Ro vreo 6 luni ca din iulie intra sotu in paternal 9 luni.si as vrea sa fac cursul de cosmetica si make up sa imi pot deschide eu aici un minisalon baxat doar pe asta! Tu ai lucrat? Domi nu are soooomn sta si vorbeste singur la el in patut :)) eiiii creste el mare...Filoftea sper ca e ok bebe de la vaccinVa pupacesc

Nu am lucrat dar a intrat sotu in prenatal e fain sa faci cursu daca iti place,Carla doarme foarte bine noaptea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale sanatate Carlei sper sa se faca bine repede...cu soldu nu stiu ce sati spun ca nu cunosc...Felicitari pt nepotel sa creasca mare frumos sii sanatos.

 

Eu ma mulg noaptea sa fac provizi pe cand mergem in Ro ca o sa ammuuuult de umblat pt nunta botez etc insa sunt nopti cand reusesc sa scot 90ml si altele cand doar 50 60ml mai mult nu pott cu pompa...nu pierzi laptele ci din contra stimulezi sanul sa produca

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...