Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Sofel, si eu am avut probleme cu unghiile mari de la picioare, dar nu de la sarcina. Noi am avut nunta cu 2 saptamani inainte sa raman insarcinata :-). De la atata dans, unghiile mari de la picioare au avut de suferit. Am facut puroi sub (si langa) unghiile mari, in fine, f dureros. Am avut 4 operatii (scos puroiul, scos unghia, scos unghia cealalta, scos granulomul de la cealalta unghie care s-a format in urma operatie si nu lasa unghia sa creasca) PE VIU. Eram insarcinata in primele zile si nu am vrut sa risc nimic. La prima operatie, banuiam doar ca sunt insarcinata, ca noi deja incercam. 

Stiam ca primul trimestru e f delicat si nu am vrut sa ii fac in vreun fel rau cu medicatie si anestezie. Chiar si asa, toata sarcina mi-am facut griji ca il pierd sau ca nu o sa o pot duce pana la capat. Dar uita-ne aici. Suntem amandoi bine. :-)

Sofel, cel mai bine ar fi sa mergi sa te vada un medic bun, vezi ce zice. Sa nu se agraveze. Da eventual un search pe Google, daca crezi (unghie incarnata, panaritiu, paronichie, etc.) si vezi ce tratamente babesti sunt, sa mai amani pana dupa botez. Te pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monika, iti spun din proprie experienta ca nu are rost sa te stresezi. La noi la nunta au venit oameni la care chiar nu ne asteptam sa vina si nu au venit persoane apropiate care au promis ca vin. Ce sa faci, asa e viata. Dupa ce e gata nunta, o sa vezi ca te-ai stresat degeaba. Asa am fost si eu. Stiu, vrei sa iasa bine, sa fie toti multumiti, dar nu poti impaca pe toata lumea. Te pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tadiana, sa speram ca duminica va fi o zi frumoasa pt puicutele noastre!  [:)]  [:)] Imi doresc sa fie o petrecere reusita, desi eu nu cred ca voi mai putea face atmosfera ca la nunta (voi sta cu Sofi mai mult, iar piciorul nu ma lasa sa ma deplasez prea mult).

 

Roxana, multumesc mult de sfaturi! Prin cate ai trecut si tu....of of of... Mi-e groaza daca trebuie sa ajung la doctor. Deocamdata aman momentul pana dupa botez - Doamne-ajuta sa ma tina pana duminica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat!  Superba ați avut sărbători frumoase alături de bulgarași. A fost prima sărbătoare a bulgarașiilor noștri , 

Noi am fostele plimbare  cu bebe zilele astea..vremea a ținut cu noi..

În rest Nicolas e foarte cuminte mănâncă doarme se joaca...și mai mârâie uneori.  De când iam dac vaccinurile în picior transpira în palma..nu a transpirat înainte. ..nu îmi amintesc sa îl fi văzut asa. Oare de la vaccin sau e ceva normal și ei sunt într-o continua schimbare.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Monika, iti spun din proprie experienta ca nu are rost sa te stresezi. La noi la nunta au venit oameni la care chiar nu ne asteptam sa vina si nu au venit persoane apropiate care au promis ca vin. Ce sa faci, asa e viata. Dupa ce e gata nunta, o sa vezi ca te-ai stresat degeaba. Asa am fost si eu. Stiu, vrei sa iasa bine, sa fie toti multumiti, dar nu poti impaca pe toata lumea. Te pup.

 

Ai dreptate nici nu ma mai stresez...cum o fi asa o fi si gata :) 

Petrecere de botez frumoasa va doresc asteptam pozeee va pup o noapte dormibila va   doresc [insomnia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao gagici, ce de pregatiri hihi :) si noi cred ca facem 4 in 1 in august (botez, ziua mea, bunicii (tata si socrul implinesc 70 de ani). nunta o mai amanam, eu imi doresc una cu fast si acum nu e loc....

 

sa aveti o zi linistita si frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata gagici!

Fetele care fac botezul sambata/duminica...va doresc sa fie PERFECT(chiar daca ploua un pic - la nunti se spune ca ploaia e prosperitate [:)] ) Ganditi-va numai la lucruri pozitive si nu va "impiedicati" de mici detalii ca ploaie sau durere de picior/unghie. In acele momente, nici nu veti mai simti durerea

 

Nicoleta, si lui Mihai ii transpira palmile si talpile, dar am citit ca e ceva normal pentru ei

 

Tadiana, am citit ceva si instant m-am gandit la tine si la Aida. Iti(va) dau un link cu o intamplare adevarata dar povestita cu amuzament. Poate Aida se "incadreaza" in acel tipar despre care e vorba in aceasta povestioara.

https://viatadetata.wordpress.com/2012/06/21/prima-teorema-a-plansului-si-primul-xanax/

 

Noi avem botezul pe 14.05...acum ma chinui sa fac marturiile, pentru ca vreau sa le fac cu manuta mea(si ale Mayei, of course)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bina mamici ne-a venit rezultatul de la exudatul nazal rezultat avem un pneumococ probabil din maternitate,timp de 14 zile avem picaturi Betabioptal de 3 ori pe zi cate o pic in fiecare nara iar dupa trebuie sa refacem exudatul nazal iar daca nu trece trebuie antibiotic injectabil ma rog la Dzeu sa  treaca sa nu fim nevoiti sa trecem prin asta [fri]  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bina mamici ne-a venit rezultatul de la exudatul nazal rezultat avem un pneumococ probabil din maternitate,timp de 14 zile avem picaturi Betabioptal de 3 ori pe zi cate o pic in fiecare nara iar dupa trebuie sa refacem exudatul nazal iar daca nu trece trebuie antibiotic injectabil ma rog la Dzeu sa  treaca sa nu fim nevoiti sa trecem prin asta [fri]  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...