Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Si gagica mea regurgiteaza si uneori vomeaza...uneori ii vine mult latic, mai ales de la sanul care nu a fost muls de cca 2 ore...si ea mananca repede sa nu se verse ceva si atunci mai vine si afara dupa demufare, dar si daca o intorc brusc sau fac miscari mai bruste cu ea in brate, sau se sperie sau o schimb ii posibil sa dea laptic sau branzica afara. Asa ca chiar daca aud ca a facut caca in timp ce papa o las dupa supt inca creo 30-45 de minute si abia apoi o schimb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, si nou patim asa cu lapticul daca facem miscari bruste sau daca nu o tinem in sus suficient.

Pt burtica noi ii dam espumisam. Scrie ca la fiecare masa. Oare nu e prea mult? Vou ce le dati bebeilor pt burtica si cat de des?

Tantzica, iti tinem pumnii sa depasesti cat mai repede faza aceasta. Si mie mi s-a spus sa ii dau pritexis zilnic. Tie ce doza zilnica ti-a recomandat si acestea pe langa picaturile de colici? Pt colici ce ii dai?

Va pup!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, va rog mult spuneti-mi si mie... bebele vostru are reprize intre mese in care NU doarme? Si daca da, ce face/faceti? Pitica mea sta vreo 15-20 min relativ linistita (adica nu plange si nu urla) dupa ce papa, apoi usor usor incepe sa se agite, parca nu mai are rabdare pana la urmatoarea masa... Ii cant, o plimb in brate prin casa, o pun pe genunchi, o legan... Dar pana la urma tot ea castiga si o alaptez din nou. Ajunge sa urle de se invineteste la fata :(((( Ziua mananca la 2 ore (rar rezista 3 ore), iar noaptea, daca am noroc, la 3-3.5 ore.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor v-am gasit aici in cele din urma. Eu postasem in celalalt forum. Ce in urma am ramas ...

 

Pfuu eu apuc din ani in pasti sa va scriu. Problema timpului pe care o cunoasteti voi toate.

 

In primul rand va multumesc pentru urari. Nu am apucat sa va multumesc pana acum [flo2] .

 

Ma bucur ca toate am scapat pana la urma cu bine cu nasterea.

 

Emma mea are azi 2 Saptamani [:)] .  Nu am foarte multe probleme cu ea deocamdata. De dormit doarme destul de bine. Plange nu foarte mult si dupa ce mananca se linisteste. Noaptea se trezeste de 2 ori , la 2-3 si la 6 [bib] .

 

Nu stiu daca voi ati intampinat problema aceasta dar Emma pare sa-si dezvolte o parte preferata sta partea dreapta oricum am incerca noi s-o mutam. Moasa mi-a spus sa o urmaresc si daca va fi tot asa o sa fie necesara terapie.

 

Ii place foarte mult in ham. Daca e nelinistita o pun in ham si doarme automat. Asa mai pot sa fac si eu una alta prin casa. In rest de la 18 pana la 23 ii dau sa suga din ora in ora , la recomandarea moasei si nu o las sa doarma mult. In asa fel noaptea va fi satula si obosita si nu se trezeste foarte des.

 

La consult la pediatru noi mai avem inca putin , trebuie sa mergem intre saptamana 4 si 6 [:)] .

 

Va pup si sa aveti parte de odihna cat se poate!

 

Nu stiu cum e vremea pe la voi, dar aici in Germania e oribil azi, nu s-a oprit deloc ninsoarea de azi dimineata [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dragele mele, va rog mult spuneti-mi si mie... bebele vostru are reprize intre mese in care NU doarme? Si daca da, ce face/faceti? Pitica mea sta vreo 15-20 min relativ linistita (adica nu plange si nu urla) dupa ce papa, apoi usor usor incepe sa se agite, parca nu mai are rabdare pana la urmatoarea masa... Ii cant, o plimb in brate prin casa, o pun pe genunchi, o legan... Dar pana la urma tot ea castiga si o alaptez din nou. Ajunge sa urle de se invineteste la fata :(((( Ziua mananca la 2 ore (rar rezista 3 ore), iar noaptea, daca am noroc, la 3-3.5 ore.

 

 

Sofel al meu sta treaz si 2 ore chiar 3 3.5...si in timpu asta ii dau de vreo 4 ori tzitzi nui nimic anormal el sta scoate sunete se uita in jur da din maini picioare plange il pun in leagan face caca tot felu e normal noaptea se trezeste manca doarme si de pe la 3 sta treaz cam o ora pana ia somn iara deci nu iti face griji ei cu timpu stau tot mai mult trezi si poate ca ea nu se satura odata de la un san io ii dau ambii sanii cat e treaz...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salutare fetelor v-am gasit aici in cele din urma. Eu postasem in celalalt forum. Ce in urma am ramas ... Pfuu eu apuc din ani in pasti sa va scriu. Problema timpului pe care o cunoasteti voi toate. In primul rand va multumesc pentru urari. Nu am apucat sa va multumesc pana acum [flo2] . Ma bucur ca toate am scapat pana la urma cu bine cu nasterea. Emma mea are azi 2 Saptamani [:)] . Nu am foarte multe probleme cu ea deocamdata. De dormit doarme destul de bine. Plange nu foarte mult si dupa ce mananca se linisteste. Noaptea se trezeste de 2 ori , la 2-3 si la 6 [bib] . Nu stiu daca voi ati intampinat problema aceasta dar Emma pare sa-si dezvolte o parte preferata sta partea dreapta oricum am incerca noi s-o mutam. Moasa mi-a spus sa o urmaresc si daca va fi tot asa o sa fie necesara terapie. Ii place foarte mult in ham. Daca e nelinistita o pun in ham si doarme automat. Asa mai pot sa fac si eu una alta prin casa. In rest de la 18 pana la 23 ii dau sa suga din ora in ora , la recomandarea moasei si nu o las sa doarma mult. In asa fel noaptea va fi satula si obosita si nu se trezeste foarte des. La consult la pediatru noi mai avem inca putin , trebuie sa mergem intre saptamana 4 si 6 [:)] . Va pup si sa aveti parte de odihna cat se poate! Nu stiu cum e vremea pe la voi, dar aici in Germania e oribil azi, nu s-a oprit deloc ninsoarea de azi dimineata [smulgpar]

 

Bun venit in casa noua!!!  La mine nu ninge e doar inorat unde esti tu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...