Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bravo tantzica ptr reusita!

Monika, e mult lp la cantitatea de apa...si nu te lua dupa ce scriu ei pe cutie la cat ar tb sa pape un bb. Incearca sa-i dai mai putin

Ale, si alui meu ii chiorlaie burtica..se si simte la mana. Eu zic ca e normal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravooo Tantzica!!! pofta mare la voinicel!

 

bebelina mea are pe frunte o piele care seamana cu vernixul..adica pare mai alba si are tendinta sa se exfolieze...voi aveti asa? eu o dau cu ulei..oare ii ok?!

noi inca avem bubite pe fata si corp si parca ne apar pete rosii in cap si pe ceafa dimineata...banui de la caldura....mai are careva asa? ce sa facem ca sa treaca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si Aida implineste azi doua saptamani!!!

Ii mutumim Lui Dumnezeu pentru darul neasemuit!

Si nou stam cu ochii deschisi tot mai mult timp; ui vorbim si ii punem muzica de relaxare.

La fel mananca si puiutul nostru:ziua mai des ca pana acum, la 2 ore- doua jumate, iar noaptea din 3 in 3 ore.

Si Aida a dezvoltat o preferinta pt partea stanga si chiar ne faceam probleme. Despre ce terapie e vorba? Noi ii punem proptele din prosopele ca sa stea si altfel.

 

 

 

 

Buna dimineata fetelor,  eu v-am mai scri suntr-un post sa fiti atente cu capsorul ca se poate deforma usor la varsta asta. Sunt mai multe strategii sa ii dezvatam. De exemplu puneti un prosop impaturit sub saltea (in partea preferata) care sa ridice putin si sa ii fie incomod sa-si tina capul acolo. Mutati ii patut..o dat ala cap si o data la picioare. 

Lasati-i si in wrap sau pe burtica sau tintuti in sus pe voi si asta ajuta capul sa ia o forma frumoasa si simetrica. In carucior un somn pe o parte unul pe alta, ii intoarceti capul chiar daca protesteaza in final daca dorm accepta.

 

 

Trebuie sa avem grija acum cateva luni pentru ca apoi nu va mai fi problema. Am vazut copiii cu niste capete tare nereusite din cauza neglijentei (mai ales cei dusi de la 3 luni la cresa) si e tare pacat....mai ales la baiteti cum sunt ei tunsi scurt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravooo Tantzica!!! pofta mare la voinicel!

 

bebelina mea are pe frunte o piele care seamana cu vernixul..adica pare mai alba si are tendinta sa se exfolieze...voi aveti asa? eu o dau cu ulei..oare ii ok?!

noi inca avem bubite pe fata si corp si parca ne apar pete rosii in cap si pe ceafa dimineata...banui de la caldura....mai are careva asa? ce sa facem ca sa treaca?

 

Iza asa e si a mea pe frunte, pare ca e data cu faina si se exfoliaza. E normal ei trebuie oricum sa-si schimbe pielea asta de bb mic. 

Aveti grija cu cladura. Se pot supraincalzi si daca dorm in pat cu voi. Si eu sunt tare atenta, dorm cu ea...ea doar cu sacul de dormit (in el are body cu maneca lunga si picioarele goale) si eu ma acopar (doar pe mine) cu plapuma de pene...

 

Ce mai faceti cu ochisorii? MAi are scrugeri? LA mine nu vad nici o ameliorare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pitica mea are aceleasi pb cu fruntea - ca ni se parea ca nu am clatit-o bine la baita. La fel si cu bubitele - are pe fatzuca, cateva la zona gatului, pe piept... Sper sa treaca de la sine.

 

Incerc si eu sa am grija pe ce parte doarme... Dar nu-mi iese mereu, ca ma pacaleste. Voi fi mai atenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...