Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Fetelor, se depun acte diferite ptr alocatie si ptr indemnizatie? Eu ptr fata le-am depus in aceasi zi si loc si mi-a venit retroactiv. Acum nu m-am mai interesat ce si cum, dar ma gandeam ca e la fel. Unde ati depus actele ptr alocatii si ce acte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La primaria Cluj-Napoca apar 2 formulare diferite, pt alocatie si pt indemnizatie. Luni ma duc sa depun pt alocatie si intreb si de indemnizatie. Prenatalul (126zile in total) il plateste angajatorul. Din pacate, e 85% din net...

 

Eu am lucrat pana pe 1 feb si pe 20 am nascut, deci am avut 20 zile prenatal, mai am 106 post natal. Asta trebe scos in fiecare luna de la medicul de familie (e ca un fel de medical)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantzica, amuzant intr-adevar! :)) Dar si trist un pic...noi avem abia 5 sapt maine, deci inca de 2 ori pe atat mai avem pana la finalizarea primelor 100 de "zile negre" :)) Eu cu alaptatul sunt invers ...mi-as dori sa pot la orizontala (mai ales noapte), dar nu-mi iese nicicum! Roxana, cel mai bine intra pe net pt aflarea informatiilor referitoare la indemnizatie. Sunt fff multe situatii si conditii si nu te poate lamuri cineva in cateva randuri. Eu am tot citit si tot nu mi-e clar, sincer, totul...

Da, si eu am citit, am intrebat, m-am interesat, fiecare zice altceva.. Incurcate mai sunt itele. In loc sa te ajute, iti pune bete in roate statul asta. M-am gandit ca sunteti careva intr-o situatia asemanatoare.  Merci oricum. Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi!

 

Eu am avut sterilet, dat nu cu hormoni ci cu cupru. Nu a durut montarea( fără anestezie)doar un pic inconfortabil. Despre extragere ce sa mai zic? Abia am simțit. Dezavantajul însă este ca menstra e foarte abundentă.

 

In alta ordine de idei, băiatul are vărsat de vânt. Sper sa nu ia si pitica, cu toate ca Dr a zis ca teoretic ea ar fi protejata pana pe la 4 luni, dar sa o țin sub supraveghere totuși.

A avut si ea câteva zile agitate si i.am dat infacol. Singura diferența a foat in culoarea scaunului. Verde in loc de galben muștar. Am renunțat la el si ne.a revenit si culoarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi!

 

Eu am avut sterilet, dat nu cu hormoni ci cu cupru. Nu a durut montarea( fără anestezie)doar un pic inconfortabil. Despre extragere ce sa mai zic? Abia am simțit. Dezavantajul însă este ca menstra e foarte abundentă.

 

In alta ordine de idei, băiatul are vărsat de vânt. Sper sa nu ia si pitica, cu toate ca Dr a zis ca teoretic ea ar fi protejata pana pe la 4 luni, dar sa o țin sub supraveghere totuși.

A avut si ea câteva zile agitate si i.am dat infacol. Singura diferența a foat in culoarea scaunului. Verde in loc de galben muștar. Am renunțat la el si ne.a revenit si culoarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi!

 

Eu am avut sterilet, dat nu cu hormoni ci cu cupru. Nu a durut montarea( fără anestezie)doar un pic inconfortabil. Despre extragere ce sa mai zic? Abia am simțit. Dezavantajul însă este ca menstra e foarte abundentă.

 

In alta ordine de idei, băiatul are vărsat de vânt. Sper sa nu ia si pitica, cu toate ca Dr a zis ca teoretic ea ar fi protejata pana pe la 4 luni, dar sa o țin sub supraveghere totuși.

A avut si ea câteva zile agitate si i.am dat infacol. Singura diferența a foat in culoarea scaunului. Verde in loc de galben muștar. Am renunțat la el si ne.a revenit si culoarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Binisor Ale multumesc de intrebare...astazi la noi au fost 12grade si soare asa ca hop in carutz si la plimbare sa mai luam una alta ca sambata plecam in Romania ..piticu a dormit ff bine afara iar dupa 4 ore de plimbat si vizitat pe fratemio am ajuns acasa si dai si urla si urla Doamne 3 oameni le el sa il linistim io mama si iubitu si cu tzatza in gurita plangea ...burtica bat-o vina i-am dat picaturi dar degeaba am crezut ca plange de foame mam muls iam dat si din sticluta si degeabba intr-un final iam masat burtica si am facut bicigleta cu piciorusele si a tras iste vanturi apoi caca si sa mai linisit 10 min dupa care dai si urla de somn ca era deja treaz de mult intrun final la "lins" mami de deochi si a reusit sa il culce pfffuuu greu e ...urasc din tot sufletul colici din cauza colicilor nu imi mai vine sa fac alt copil vreodata :(

In rest ma pun in pat repede sa apuc sa dorm vreo 2 ore daca am noroc cu fiumeo :)

Va pup Nb gagici cu bulgarasi plangaciosi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...