Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Tadiana, draga de tine :( Cred ca ai facut febra laptelui, sau cum se numeste :( Sper sa te simti mai bine de acum inainte si sa nu mai ai probleme! Eu de cand am facut puncti aia parca vine mai bine lapticul, si eu trebuie s ama mulg dupa ce suge piticul, sa nu ramana mult lapte in tzitzi....

 

Si la noi a fost soare si cald, iesim zilnic cate 2h la plimbarica, sa mai fixam niste calciu :) Piticu meu doarme dus la plimbare... Dup-aia cand ajungem acasa, e grav :) e rupt de foame si sta cu orele la tzitzi, dar mi-e mila sa-l iau... mai bine il las cat vrea el

 

Maine poate ne aventuram intr-o plimbarica pana acasa la Campia Turzii, sa vedem cum ne simtim :)

 

Monika, drum bun scumpa si aveti grija de voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

post-135595-0-96621500-1458380503_thumb.jpegNoi am fost ieri la mare, la pescuit de dimineață pana seara. A stat  câteva ore pe plaja chiar lângă apa sa simtă briza, deoarece ieri dimineață avea nasul înfundat și tusea, era puțin răcit.

Ia făcut foarte bine, apa sărată,acum nu mai tușește și năsucul e mai bine. 

Le face bine bebeilor afara la aer. Vreme frumoasa toate mămicile am ieșit la plimbare cu ei. 

Și el mănâncă destul de des...și ma dor și ustura sfarcu. ..ppffuii .

Monica cum atașezi poza? 

post-135595-0-96621500-1458380503_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am iesit azi la plimbare. In general, stam cam o ora, poate chiar mai mult daca e soare. Iesim zilnic, daca ploua f tare iesim pe balcon 20 de minute. 

Of, fetelor, mie mi-a scazut laptele. Azi abia am avut sa ii dau. Asta dupa ce zilele trecute simteam ca imi explodeaza sanii de plini ce erau. Mi-am trimis sotul sa imi ia galafor forte. Ce-i drept, am fost mai stresata azi, dar chiar asa sa scada laptele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne trezim cam de doua ori pe noapte. Il schimb, il alaptez si este când adoarme imediat, o trezire durand 45 min, 1 ora. Mai nou adoarme la san, astept câteva minute să fie sigur ca a adormit si il mut în landou. Voi unde va culcați bebelusii? 

Sunt dati cand nu adoarme imediat si stam si cate 2 ore la o trezire. Il mai pun la san, il plimb...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urare sper sa ajungem cu bine si sa nu fie ff obositor. Roxi e normal prin ce treci si al meu se trezeste noaptea la 2 ore jumate 3 ii dau sa pape in primele doua dati de trezure si ia somn eee la a 3a trezire deja sta treaz si el ceva vreme mai indelungata insa ziua sta si 2 3 ore treaz ...deci e normal dorm bebei ce papa lapte praf mai mult noaptea pt ca stomacelul lor nu digera asa repede si nu se trezesc de foame... Nicoleta dupa ce postez apas din nou pe postare si apare Editare si Citeaza apas pe editare si putin mai jos e optiunea sa atasezi un fisier dai acolo atasezi si apoi apesi pe modifica mesaj si gata :) pupici gagici

post-135571-788854_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e cam tot la fel, Roxana... Se trezeste de 2-3 ori pe noapte, alaptatul dureaza max 20 min. Apoi nani-nani sa adoarma. Primele dati e ok. Ultima insa (cea de acum)... Se poate face si ora 10-11 pe lumina si ea tot sa nu mai adoarma :(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...