Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Noi avem de la Mam cea care imita sfarcul nici al meu nu a acceptato la inceput dar mia zis moasa ca daca nu il invat cu suzeta o sa ma tina pe mine pe post de suzeta asa a fost la inceput ca nu am crezuto si asa ca lam obligat cu ea zi de zi si acum e perfect nu mai avem probleme.

 

Problema e ca daca nu iati invatat de la inceput acum e greu chiar imposibil...pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

received_1234498386579571.jpegNoi am fost ieri la mare, la pescuit de dimineață pana seara. A stat câteva ore pe plaja chiar lângă apa sa simtă briza, deoarece ieri dimineață avea nasul înfundat și tusea, era puțin răcit. Ia făcut foarte bine, apa sărată,acum nu mai tușește și năsucul e mai bine. Le face bine bebeilor afara la aer. Vreme frumoasa toate mămicile am ieșit la plimbare cu ei. Și el mănâncă destul de des...și ma dor și ustura sfarcu. ..ppffuii . Monica cum atașezi poza? received_1234498386579571.jpeg

Ce bine de voi ce frumos e acolo.Unde sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor, sper ca nu ati inghetat de frig azinoapte... brrr

 

Si noi am calatorit ieri, radu a stat nesperat de cuminte, ii place in masina si i-a placut si in vizita la nasi :)

 

Pe el ni l-au invatat cu bibi in maternitate, ii umflau cu lapte praf si apoi ii bagau bibi ca sa stea cuminte cate 4h la lampa de ultraviolete. Nu pot zice ca nu e de folos, mai ales ca si al meu a prins gustul sa adoarma la tzitzi, dar ne salveaza Suzi. Noi folosim Suzi de la Tommee Tippee, restul le scuipa de nu se vad :)

 

Azi avem o luna si noi :) Avem tort si musafiri hehe.

 

I-as cumpara o saltea de activitati, sa mai stea si ocupat ziua, nu tot in patut bietul... Voi aveti? ce recomandati?

 

Eu il culc in patut ziua, dar noaptea il las langa mine mai nou sa-i pot baga tzitzi in gura inainte sa faca circ :)

 

Ni s-a infundat si noua nasucul, si nu stim folosi pompita, nici batista vietii (nu o conectez la aspirator, pediatra mi-a zis ca e pt copii peste 1 an), dar am tras eu cu gura, dar nu iese nimic :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa știi Tantzica ca eu am folosit batista bebelușului si la primul pana intr.un an si acum. Ce.i drept am si aspirator cu trepte de viteza si o folosesc la cea mai mică, însă pompa aceea ce tragi cu gura mi s.a părut total nefolositoare, nu reușeam sa scot nimic ...

 

ieri am avut parte si de primul zâmbet timid ❤️❤️❤️

post-115438-16899_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetelor!

Si la BM e foarte frig, insa soarelw zambeste atat de frumos, incat iti da pofta de viata.

Si noi folosim suzi de la dr Brown's, la fel si sticlele. Si noi folosim pompita; aspiratorul stimuleaza formarea secretiilir din cate am auzit.

Mi-ar placea si mie sa ii cumpar o saltea de activitati, dar oare de la ce varsta e utila?

Eu sunt bucuroasa ca mi s-a remediat putin problema si reusesc sa obtin laptic, cat sa ii asigur masa.

Cand ii spalati la fundulet, folositi ceaiul de musetel/ apa la temperatura camerei sau o incalziti putin, mai ales la fetite?!

Si tot pe mamicile de fetite le rog sa imi raspunda: cat dureaza criza genitala? Spalati sau stergeti si intre labii bebelinele?

Va imbratisez cu muuuuult drag pe toate si pe toti!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...