Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

 

 

Am plecat fetelor ma asteapta un drum luung si greu :( Va pup si va scriu cand mai apucSper sa nu se chinuie prea tare Dominik in carsit...pupici

ItI doresc sa ajungeti cu bn acasa,cu masina sau cu microbuzu ati plecat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monika, drum lin, sa ajungeti cu bine!

Noi inca nu ne-am gandit la salteluta pt activitati - mi se pare prea mica pitica inca...

Referitor la curatat nasucul... mai multi pediatri ne-au zis lucruri diferite: ba ca se poate folosi batista bebelusului la aspirator, ba ca nu... Eu ii curat nasucul in fiecare zi (cand vad mucisori) cu pompita simpla de la farmacie. Si cu un pic de rabdare si insistenta, chiar functioneaza!

Tadiana, ma bucur ca esti mai bine! S-o tii tot asa!

Nici eu nu stiu ce inseamna exact "criza genitala", dar o data la 2-3 zile o sterg pe pitica intre labii cu cate o compresa sterila (fiecare) pe care pun ulei de masaj. Asa ni s-a recomandat din maternitate. Dar un alt pediatru ne-a zis sa nu facem nimic special, doar apa cu sapun... Pana la urma eu fac asa cum cred ca-i mai bine :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primele zile de ingrijire, inca in spital, am observat ca are o scurgere inchisa la culoare si dr neonatolog(Cj) mi-a spus ca e firesc la fetite si ca se numeste criza genitala. Mi-a spus ca va disparea in timp, dar nu a specificat in cat timp. Acum s-a diminuat, insa nu e curata de tot si ma intrebam daca e corecta igiena pe care i-o facem zilnic.

Am cautat saltelute pentru activitati; pe emag sunt multe, iar preturile variate.

Va pup!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Happy, ce zambet fermecator...e tare scumpcaa Minnie a ta!

Noi ieri am facut 6 saptamani si am inceput si noi sa zambim cu toata gurita ... mai ales la fratiori care ne iubesc si ne povestesc de toate. Nu e plictiseala deloc. De abia astepta sa o prinda treaza ca ii fac capul calendar cu povestile. Si ea raspunde cu nghe nghe...

 

Tantzica sa cresteti mari si sanatosi, venim si noi al o felie de tort!:-)

 

 

Tadiana, nu stiu nimic de criza genitala...eu nu o curat in mod special intre labii de fapt nici nu umblu acolo...asa mi s-a spus... sa nu ii produc un dezechilibru al florei. E suficienta baia generala.

 

Nicoleta faina poze de la pescuit. Sunteti curajosi. Eu stau mult pe afara dar inca la mare nu am ajuns cu ea, desi locuim la 15 km.

 

 

 

Pupici si o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!

Ii o vreme superba in Cluj...am stat cca 2 ore afara, in wrap....asa ne place mai mult

Gagica mea miroase ca o bombonica...azi dupa baita de dimineata am dat-o cu ului de cocos.. miroae a fursec acum :))))

Nici noi nu am avut scurgere si nu am curatat labiile...chiar daca era mult vernix acolo...am intrebat si cica nu-i recomandat

Va pupam!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor am ajuns cu bine sa va dau raportul am plecat cu masina si remorca atasata dupa noi deci am facut 18 ore in loc de 12 cat faceam in mod normal ...Dominik sa comportat exemplar a plans putin cand cum si lam mai luat in brate sa se mai dezmorteasca oasele...mis ruptaaaa sper ca ma lasa la noapte sa dorm macar 3 ore legate....hihi :)

In maternitate si lui ia curs ceva rozaliu rosu cu pipi si mia zis ca e ceva hormonal care arata ca functioneaza testicolele si la fete ovare ca si cum iar veni ciclu zicase deci e normal :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor am ajuns cu bine sa va dau raportul am plecat cu masina si remorca atasata dupa noi deci am facut 18 ore in loc de 12 cat faceam in mod normal ...Dominik sa comportat exemplar a plans putin cand cum si lam mai luat in brate sa se mai dezmorteasca oasele...mis ruptaaaa sper ca ma lasa la noapte sa dorm macar 3 ore legate....hihi :)In maternitate si lui ia curs ceva rozaliu rosu cu pipi si mia zis ca e ceva hormonal care arata ca functioneaza testicolele si la fete ovare ca si cum iar veni ciclu zicase deci e normal :)

 

Scumpii ne voi!

Bine ca va vedeti la destinatie.

Felicitari, Dominik!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...