Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

 

 

Buna fetelor am ajuns cu bine sa va dau raportul am plecat cu masina si remorca atasata dupa noi deci am facut 18 ore in loc de 12 cat faceam in mod normal ...Dominik sa comportat exemplar a plans putin cand cum si lam mai luat in brate sa se mai dezmorteasca oasele...mis ruptaaaa sper ca ma lasa la noapte sa dorm macar 3 ore legate....hihi :)In maternitate si lui ia curs ceva rozaliu rosu cu pipi si mia zis ca e ceva hormonal care arata ca functioneaza testicolele si la fete ovare ca si cum iar veni ciclu zicase deci e normal :)

Bun venit in Ro  [flo2]  [:)] ramaneti sau va intoarcetI in Ger?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, pitica mea a mancat azi din ora in ora incepand de pe la 12:00... Sunt rupta de oboseala :(( Si intre reprizele de masa, plange de mama focului!!! Si cand reusesc s-o calmez (fff greu!!!)...sta linistita 2 min si apoi urla iar de foame :(( Ca a trecut ora... Posibil sa trec prin al 2-lea puseu de crestere (in sapt 5-6). Ma omoara daca la noapte nu prinde macar o repriza normala de somn. Monika, sper sa nu ne gasim pe aici la noapte :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muotumesc iubirelor...eu am ramas noaptea asta sa dorm la mama cu piticu sa ma pot odihni dupa drum si al meu e singurel dincolo acasa xa era si el rupt si casa era neaierisita daca nu sta nimeni acolo de 4 ani doar noi ocazonal asa ca azi am scapat ma trezesc doar sa ii dau sa pape si in rest mami e la apel draga de ea ii un om minunat o mama eroina plina de rabdare as vrea sa fiu ca eavintro zi.....

Ale stam in Ro 2sapt acum am venut sa facem pasaport la copil si certificat romanesc si noi sa ne casatorim civil acum si sa mergem la impartit de invitati pt nunta si botez in mai...

Apoi zuruk in germania.

Tadiana e vb despre colici puseul de crestere a trecut pe la 5 sapt zic eu dar cand ange mereu cu 2 min pauza e disconfortul abdominal ia o perna mai tare si pune copilu sa doarma pe burta supravegheat sa isi scoata gazele ca altfel e teroare si sta la san din ora in ora nu de foame ci de alinare mai mult sti? O sa treaca rabdare.....va pup iau somn la loc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, bine ai revenit in tara!

Cand are crize de colici, eu ii pun pe burtica o pernuta cu samburi de cirese incalzita (peste haine) si il tin pe o parte. Am vazut ca il ajuta mult.

Fetelor care alaptati, cum faceti? Un san la o masa sau oferiti amandoi sanii? Oare cam cati ml mananca un bebe de 4 saptamani? 90-100 oare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ce se poate intampla cu bebe in sapt 5 si se pare ca noi ne "incadram" la mancatul din ora in ora si suntem incurajate (mamicile care alapteaza exclusiv) sa nu renuntam! Acum sunt mai linistita, insa tot obosita... Noroc ca azi-noapte a dormit cat de cat...

Roxana, si eu folosesc acea pernuta! Mi se pare ca e buna, dar n-am o dovada certa...

Eu o alaptez pe pitica cate un san la masa (chiar daca e din ora in ora sau la 3 ore). Asa am facut de la inceput si mi s-a obisnuit organismul - nu mai treb sa ma mulg deloc.

Sincer, nu de stie clar cat poate sa pape un bebel pe care il alaptezi (asa am citit). Mai ales ca e la cerere. Tot ce stiu e ca poti sa il alaptezi oricat de mult ca nu-i faci rau. Spre deosebire de lp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika25  Sedere placuta in Romania . Eu stau pe langa Würzburg. Tu unde locuiesti in Germania?

 

Si noi suntem foarte agitate azi. Toata dimineata nu stiu daca Emma a dormit mai mult de 2 reprize de 15 minute [batcap] . De mancat ar manca in continuu si suzeta nu o accepta. Eu am o suzeta din cauciuc biologic. Azi o sa comand si din silicon si latex sa vedem poate o sa reusesc sa o pacalesc cu vre-una din ele.

 

In legatura cu preferinta pentru o anumita parte, parca incetul cu incetul incepe sa se obisnuiasca si pe partea stanga. Intr-adevar aceasta poate duce la deformarea capului. Moasa insa ne-a spus ca exista kinetoterapeuti care se ocupa cu asa ceva, in cazul in care noi nu reusim sa o dezobisnuim. In cazul in care doamne fereste se ajunge sa se deformeze capsorul exista niste cascute speciale care ajuta sa se revina la forma initiala.

 

De alaptat mi s-a recomandat sa o alaptez la 3 ore , de fiecare data de la ambii sani, 15 minute de la fiecare. Dupa prima repriza de alaptat pauza de schimbat scutecele [:)]. Din pacate printesa e o mancacioasa si nu reusesc sa respect planul intru totul. O mai alaptez si la 2 ore ca daca nu e scandal [smulgpar]

 

Cu nasucul eu nu i l-am desfundat inca niciodata. Nu am nici pompita, nimic. Nu pare a fi infundata desi parca noaptea mai fonfane [biz] . Nici colici nu are deocamdata.

Cu "acneea" ne luptam si noi , are bubite pe fata .

 

Merg sa vad poate o adorm cumva . Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...