Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Fetelor, ce trece timpul! Noi avem azi 4 saptamani. Deja am pus deoparte hainute care ii sunt mici... Am plans cand am vazut ca ii sunt mici. Cresc repede bebelusii. Bucurati-va de ei! O singura data sunt asa micuti. Stiu ca uneori e greu, dar e frumos sa vezi cum creste un bebe si sa ii fi alaturi la fiecare etapa. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si noi am scos deja foarte multe hainute,Carla doarme foarte bine noaptea ziua stam afara cat mai mult si doarme foarte bine.Noi am inceput sa gangurim e atat de dragalasa cand ne vorbeste maine avem 8sapt. [artif]  [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am scos deja foarte multe hainute,Carla doarme foarte bine noaptea ziua stam afara cat mai mult si doarme foarte bine.Noi am inceput sa gangurim e atat de dragalasa cand ne vorbeste maine avem 8sapt. [artif]  [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici! :) Nu am mai apucat sa scriu in ultima perioada, bebelina noastra a inceput si ea cu colicii de cateva zile bune :( E cam agitata, plange, are uneori perioade de 4-5 ore in care nu doarme deloc... Legat de curatatul nasucului eu folosesc doar ser fiziologic si curat cu servetele faciale facute cornet... ies ceva mucisori albi, dar nu prea multi...

 

Noi astazi am fost la dr de fam la controlul de o luna... ne-a spus ca pe langa ecografia de sold, sa ii facem la 6 saptamani si ecografie de fontanela si de abdomen... voi ati facut si ecografiile astea la 6 saptamani? (am impresia ca i le-a facut si dupa nastere in maternitate)

 

Va pup si va doresc o zi usoara!  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, noi am fost la pediatru. A zis sa luam calciu gluconic pt ca ii tremura barbia. Apoi ne-a zis ca suntem cu deficit de crestere de 300 de g!!! : azi avem 3 saptamani si am acumulat 360 de grame de la iesirea din spital( am iesit cu 3000 si azi avem 3360).

E f mare minusul si sunt necajita. Nu mi-a cerut sa fac analiza laptelui, dar mi-a spus ca ne vedem peste o saptamana; apelez la voi si va rog sa imi spuneti cat a acumulat puiutul vostru intr-o luna.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor

 

Ne-am intors de la pediadtru, controlul de 1 luna, Radu a stat foarte cuminte aproape 2h cat a durat asteptarea plus consultul. A pus 1200g de la iesirea din spital si a crescut 3cm jumate. M-a invatat doctorita sa-i aspir mucii corect :)) are ceva, dar albi, curati. Colicii ar fi de la Augmentin, ii dau protectis in continuare.

Se pare ca a luat vaccinul BCG de 2 ori, tre sa sun la Gynia sa verific daca a luat si cel pt hepatita corect.... uffff

Cosmina, nu stiu ce sa zic de ecografie de fontanele, daca ti s-a recomandat, fa-o, ecografiile nu afecteaza bebeii. Eu o sa merg doar la cea de sold.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tadiana nu te panica, ii ok...a mea a pus 700gr intr-o luna (tinand cont ca a scazut maxim in spital), dar din spital o pediatra care mi-a inspirat multa incredere mi-a zis ca ar trebui sa luam in greutate sau cel putin sa stagnam, daca nu sa mergem la medic..tot ea ne-a zis si apoi am mai auzit si in alte surse ca graficele de crestere dupa care se ghideaza doctorii dunt in general pt bebei alimentati cu lp si nu pt cei alaptati la san, asa ca eu zic ca ii ok ca Aida a luat in greutate...conteaza sa ia in continuare si asta o sa vezi pe colacei si fara cantar..eu una nu o cantaresc...sotul se mai pune pe cantar cu ea si fara si facem diferenta cu +\- cateva sute de grame. Apoi cu tremuratul barbiei, stranutul si sughitul...aceatea sunt niste gesturi reflex ale bebeilor...nu-i nimik de speriat. Si noua ne-a recomandat un neonatolog in spital Ca pt bubite, dar un altul a zis ca nu-i obligatoriu ca trec de la sine in timp... ei a trecut mai bine de o luna, dar au trecut, iar Ca nu am luat. O sa fie bine, tine-o in brate, ofera-i dragoste si o sa creasca mare puiul tau, ai incredere in instinctele tale. Va pup pe amandoua!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...