Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tadiana, eu am mai facut anticoagulant inca 5 sapt dupa operatie. Trebuia 6 sapt, dar nu am mai avut injectii si am hotarat eu ca e ok sa le opresc mai repede. N-am consultat hematolog, am mers pe mana ginecologului. Oricum, in cazul meu, toti hemato la care am mers in sarcina mi-au zis ca nu e musai sa fac injectii... Insa in FIV... le faci pe toate preventiv si nu vroiam sa ma risc.[/quote

 

Multumesc mult ,Sofel!

Te rog sa imi spui daca dupa intreruperea innohepului ai mai luat aspenter sau alt medicament si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tadiana, eu am facut clexane de 0.6. Si nu am mai luat si nu mai iau absolut nimic acum. Gata. Sper sa fi terminat de tot cu tratamentele, ca m-am cam saturat. Si-asa, injectiile de dupa operatie abia ajungeam sa le fac stand mereu cu pitica, alaptand. Somn usor cui poate :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma doare gatul feteloooor help meCevav remedi?? Inafara de vesnicele ceaiuri cu miere ...ma zgarie in gat mereu cand inghit uhhh dc dc dc dccc?? :(

Si pe mine cred ca ma prinde imi curge putin nasu si ma doare gatu dar eu nu iau nimic decat miere cu lamaie [help]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ieri am fost la eco de sold si a fost totul ok. Sofia mea a fost calma, n-a plans decat la final cand am imbracat-o. Eu am fost cea cu cele mai multe emotii (daca plange, daca ii e foame, daca face pipi sau caca in timpul ecografiei, daca daca daca...???). Sunt nebuna...stiu...

Dragele mele, va doresc multa sanatate, aveti grija de voi si de bebeii vostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Noi ieri am fost la eco de sold si a fost totul ok. Sofia mea a fost calma, n-a plans decat la final cand am imbracat-o. Eu am fost cea cu cele mai multe emotii (daca plange, daca ii e foame, daca face pipi sau caca in timpul ecografiei, daca daca daca...???). Sunt nebuna...stiu... Dragele mele, va doresc multa sanatate, aveti grija de voi si de bebeii vostri!

Multumim frumos de gandurile bune sI voi sa aveti grija de voi si Sofia sa fie cuminte [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe mamici care ne-au parasit dupa nastere din pacate

Ne indreptam gandurile bune spre ele si speram ca sunt bine sper ca Filoftea e bine si nu e stresats din cauza atacurilor! Doamne fereste

Noi cand am facut eco la sold vai cat am plans :)) zici ca cine stie ce ii facea saracutu insa nu m-am stresat ca stiu ca nu ii place sa stea gol insa m-am stresat si am plans odata cu el in spital cand a trebuit sa ii ia sange din capsor sa vada daca nu e afectat de faptul ca a stat la mami in burta fara apa uuuu atunci mia fost mila de el si asa il strangeam apoi la piept si el era calm! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tadiana după cezariana am mai luat vreo 5 -6 zile,  dar injectabil. Atata tot, nu mai este nevoie deoarece sarcina a trecut. 

 

Mămicilor bebeiii voștri au zilnic scaun? Cele care alăptați la San. 

Al meu nu a făcut ieri deloc, și azi la fel.

Eu un motiv de îngrijorare?  

Ii dau ceai de chimen și baby calm și mai face care un part.  [help]

O zi frumoasa 

post-135595-0-58670100-1458897537_thumb.jpgpost-135595-0-58670100-1458897537_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, eu n-am stat cu fata nici la vaccinuri, nici la gaurile din urechi, nici la prelevarea de sange de la capsor. Pai muream de inima! :))

Vai, Nicoleta, ce ingeras ai tu acolo!!! Dragul de el!!! Sa fie sanatos!!! Vad ca are si suzeta langa... bravo bravo :)

Fetita mea are cateva scaune pe zi (2-4), insa am citit ca ei pot sa aiba scaun si la 3 zile daca sunt alaptati la san si ca nu treb sa ne speriem. Se chinui tare, se ghemuieste de durere...? Daca da, vezi ce zice si un dr, poate sa-l ajuti cu un supozitor...

Eu ii dau Infacol pt colici si asta o ajua, cred, sa iasa de atatea ori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...