Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Noi avem scaun o data la 2 zile pt colici luam iarasi bonisan vad ca o ajuta mai bine ,noua nu ne-a luat sange din capusor si nici la eco de sold nu am fost nu ne-a zis nimeni sa mergem.Mamici la Carla I se roseste degetu langa unghie voi ati patit ,probabil I se mai rup unghile si de aia?Azi sa zgariat pe fata de toata frumusetea [copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ale, si Sofia mea asa se mai zgarie pe fataaaa.... Ii tai unghiutele, evident, dar tot ramane loc de zgariat. Saracutii, daca nici nu stiu ca-s ale lor... cateodata, asa pumn in capsor isi mai trageee!

Si noi la fel o sa facem cu vaccinul de 2 luni - o sa stea sotul cu ea, ca io plang din orice :))) Si mi-e sa nu sar pe asistenta sau doctora sa le bat, daca vad ca il doare pe puiul meu :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care au plecat ne mai citesc cu siguranta si invata din experientele noastre. Probabil ca le e mai usor asa. Dar e ok, pe mine nu ma deranjeaza. Cred ca noi, cate suntem acum, avem un grup super ok. Si vreau sa va multumesc tururor pt suport! Va pup, mamici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ale, si Sofia mea asa se mai zgarie pe fataaaa.... Ii tai unghiutele, evident, dar tot ramane loc de zgariat. Saracutii, daca nici nu stiu ca-s ale lor... cateodata, asa pumn in capsor isi mai trageee!Si noi la fel o sa facem cu vaccinul de 2 luni - o sa stea sotul cu ea, ca io plang din orice :))) Si mi-e sa nu sar pe asistenta sau doctora sa le bat, daca vad ca il doare pe puiul meu :))

Si noi taiem unghiutele foarte des cresc asa de repede dar se zgarie uneori pana la sange insa la picioruse nu le-am taiat niciodata sunt mici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi folosim bepanthen pt fundulet - eu nu pot s-o spal cu apa si sapun la fiecare schimbare de scutes, e aiurea rau. Daca as avea chiuveta in camera, ar fi altceva, dar e evident nu am :) Si o sterg cu wilpes.

Cat despre unghiutele de la picioruse.... pfff...asa cevaaaa :)))) Totusi, am fost tentata sa-i tai unghia mare, insa e crescuta ciudat si mi-e frica, asa ca am lasat-o asa - pare ca oricum se toceste de la pijamalute. Oricum, nu deranjeaza pe nimeni :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unghiile i le tai aproape in fiecare zi si tot se zgarie. Unghiile de la picioare i le-am taiat azi, doar unghia mare, ca la celelalte nu am ce taia. :-)

Eu fac asa cand ii schimb scutecelul: Aduc in camera un vas mic cu apa calda (mai mult sotul se ocupa de asta), cand are caca (95% din timp) sterg intai cu un servetel umed zona cu caca, apoi spal cu batistuta cu apa calduta, fara sapun. Nu trebuie spalat cu sapun de fiecare data, e suficient la baita de seara ca il spal la fundulet. Tamponez zona cu un prosopel moale, sa se uste, apoi dau cu crema ( alternez klorane cu sudocrem, klorane nu prea imi place) si pun scutecelul.

Later edit: oare cum as face sa nu folosesc deloc servetelele umed? Si sa nu fie prea complicat de facut? Aveti niste idei? Pupici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e alaptat exclusiv la san si din 7-8 scutece, minim 5 sunt cu caca usor moale, galben mustar cu consistenta de branzica uneori, uneori mai verzui. Eu iau o capsula de ferro folgamma pe zi. Nu stiti, caca la fiecare scutec cat dureaza? Am inteles ca mai incolo laptele matern se asimileaza aproape in totalitate si va avea scaun si la 4-5 zile unul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...