Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Fetelor, sunt terminata, trecem iara prin puseu de crestere... De ieri seara de la 9 am dormit 4h, in rest numai cu el la tzitzi am stat :( Daca eram singura cred ca ma dadeam batuta demult si il umflam cu lapte praf... noroc cu mama ca e aici si se ocupa ea de tot... tot respectul pentru mamicile care se descurca singure cu toate astea pe cap!

 

Si noi am folosit la inceput pasta Petrini, dar s-a iritat, apoi am folosit welleda cu galbenele, i-a trecut si s-a iritat in zona inghinala, pediatra a zis sa folosim bepanthene. Eu nu mai folosesc servetele umede, si eu faceam la fel, aduceam lighenasul cu apa calda cand il schimbam si spalam servetul umed mai intai in apa calda, apoi il curatam pe el. dar am renuntat si la alea, am taiat o pereche veche de pantaloni moi de-ai mei si i-am facut carpite de fundulet. Il spal doar cu apa calda, il sterg cu uscat, cremita si pampi, atata. Acum cu puseul asta de crestere umple pampi intr-o veselie, dar in mod normal si el face caca o data pe zi sau chiar deloc in unele zile (laptele matern se digera in intregime, nu prea raman reziduuri)

 

Unghiutele le taiem cand apucam, dar si asa se zgaraie saracu :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Foloseste cineva crema pt fundulet  preparata la farmacie?Noi am avut o cutie mirosea destul de urat dar a fost super buna dar nu stiu ce continea [help]

Sa fie oare pasta petrini? Eu stiu ca aceea se prepara in farmacie. Este si de cumparat la tub in magazin, dar am inteles ca cea preparata la farmacie e mai buna. Eu nu stiu, nu am folosit, dar daca dai de un medic mai in varsta, precis asta ti-o va recomandat. Cica si parintii nostri pasta petrini foloseau pt funduletul nostru fin. :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care au plecat ne mai citesc cu siguranta si invata din experientele noastre. Probabil ca le e mai usor asa. Dar e ok, pe mine nu ma deranjeaza. Cred ca noi, cate suntem acum, avem un grup super ok. Si vreau sa va multumesc tururor pt suport! Va pup, mamici!!!

 

Eu va citesc din iunie, dar v-am scris prima oara doar la inceput de februarie. Mi-a fost mai usor asa, am avut niste probleme cu sarcina, mi-a fost teamă să va scriu deoarece nu credeam ca o sa ajung in luna a noua cu sarcina. Apoi, in februarie mi-am facut curaj si v-am scris. Si uite acum va povestesc de puiutul meu. Experientele voastre m-au ajutat mult, va multumesc! In concluzie, imi sunteti dragi inca din iunie, desi numai din februarie ma cunoasteti :-) Va pup pe toate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Roxana pt curaj e bine ca ne-ai scris noi nebsustinem mult suntem ca niste surori virtuale regret maxim ca nu stam in acelasi loc toate sa iesim impreuna cu puiutu nostri etc ...sa va traiasca la toate minunatiile de bulgarasi sa va bucurati de ei pfff miau dat lacrimile ...in iunie am aflat ca am o comoara in burtica si acum ma uit la el cum doarme...Doamne a crescut in mine e minunea mea ma face sa uit de toate noptiile nedormite si stresu ce lam avut cu el din cauza colicilor etc e o adevarata comoara va pup si va iubesc fetelor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantzica draga, rezista, scumpa!!! Eu abia am scapat de puseu (cred) si am supravietuit! Ca incurajare, 4h dormite pe zi mie imi par suficiente... Adica eu in mod normal nu stiu daca prind aratea :))

Iar tu, Monika, m-ai emotionat pe mine.... Subscriu la tot ce-ai zis :)

Va pup, mamici! Sa aveti o noapte linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ce ai spus Monika si eu tot in Iunie am aflat de comoara ce era sa creasca in burtica mea si acum ne umple de fericire fiecare secunda din viata noastra e o scumpica cand vine taticu ei de la lucru atata ii vorbeste si rade [pup]  ,Monika noi suntem de aceasi varsta, tu esti mai mare cu 19 zile decat mine [artif]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa fie oare pasta petrini? Eu stiu ca aceea se prepara in farmacie. Este si de cumparat la tub in magazin, dar am inteles ca cea preparata la farmacie e mai buna. Eu nu stiu, nu am folosit, dar daca dai de un medic mai in varsta, precis asta ti-o va recomandat. Cica si parintii nostri pasta petrini foloseau pt funduletul nostru fin. :-))

Roxana nu stiu mie mi-a recomandat-o o colega de salon si mi-a adus sotu ei o cutie dar sa terminat avea un miros asa puternic si urat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...