Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

 

 

Eu nu folosesc deloc servetele umede ca se irita insa am gasit servetele uleioase pe baza de plante de la BabyLove nu stiu daca sunt in Ro firma asta dar trebuie sa gasesti pe baza de ulei servetele ele sunt uscate nul irita si il hidrateaza ne mai avand nevoie de crema deloc in zona intima ca ramane uns acolo de la uleiul din servetele siiiii nu e rece la atingere ca si servetelele umede deci nu mai plange cand il schimb delok....
Sant cele de la Dm cu siguranta sant si la noi, la Timi e Dm,astea sant Monika?

post-135832-22316_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fete vorbarete

Si eu il spal la chiuveta de fiecare data, dar il spal cu gel de la bioderma. Serv umede nu mai folosesc, nici macar cand face caca..sunt reci si nu ii placeau. Poate am sa folosesc si eu acele serv de la DM, dar nu stiu...

Lui Mihai i.au iesit niste bubite pe putulica si nu stiu de ce...sunt pe partea din fata, nu pe partea lipita de oute(nu stiu daca ati inteles). Altundeva nu avem bubite...o fi iritatie de la scutec? I.am scjimbat pampersul de la sensitive la normal. Bubitele sunt rosii si micute ca varful de ac...

 

La noi a nins ieri [fal] si azi e soare  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spunea cineva sapt trecuta ca bebe are dupa urechiuse o cojita galbuie, nu mai gasesc mesajul. Eu cred ca e vorba de laptic uscat. Cu mananca ei, mai dau si pe afara si merge dupa urechiusa, apoi se usca acolo. Am patit si eu, nu i-am facut baita doua zile si am gasit laptic uscat dupa ureche. Trebuie insistat si spalat bine la baita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Spunea cineva sapt trecuta ca bebe are dupa urechiuse o cojita galbuie, nu mai gasesc mesajul. Eu cred ca e vorba de laptic uscat. Cu mananca ei, mai dau si pe afara si merge dupa urechiusa, apoi se usca acolo. Am patit si eu, nu i-am facut baita doua zile si am gasit laptic uscat dupa ureche. Trebuie insistat si spalat bine la baita.

Eu am zis de coaja pe ureche si putin dupa, nu era lapte noi facem baita zilnic acum ia trecut [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Unghiile i le tai aproape in fiecare zi si tot se zgarie. Unghiile de la picioare i le-am taiat azi, doar unghia mare, ca la celelalte nu am ce taia. :-) Eu fac asa cand ii schimb scutecelul: Aduc in camera un vas mic cu apa calda (mai mult sotul se ocupa de asta), cand are caca (95% din timp) sterg intai cu un servetel umed zona cu caca, apoi spal cu batistuta cu apa calduta, fara sapun. Nu trebuie spalat cu sapun de fiecare data, e suficient la baita de seara ca il spal la fundulet. Tamponez zona cu un prosopel moale, sa se uste, apoi dau cu crema ( alternez klorane cu sudocrem, klorane nu prea imi place) si pun scutecelul. Later edit: oare cum as face sa nu folosesc deloc servetelele umed? Si sa nu fie prea complicat de facut? Aveti niste idei? Pupici.

 

Noi am renuntat total la servetele umede; am cumparat 2 m de finet, l-am taiat in bucatele mici; cand face caca, folosim cam 3 batistute si vasul cu ceai de musetel: inmoi prima in ceai si curat apoi o pun deoparte si inmoi o alta in musetel pt a nu murdari ceaiul. Spal bine si la final sterg cu una uscata. Crema folosita: sudocrem cand eiritata, iar in rest folosesc liniamentul de la Mustela( ulei de masline extravirgin + b-uri)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune sunt prosopelele si carpele din finet. Am vreo 20 si le folosim intens. Si dupa baita il sterg cu prosopel dublu de finet, nici nu am folosit prosopelele cu gluga ce le-am luat, sunt mai moi si absorb mai bine cele din finet. Am luat mai multi metri de finet si alb simplu si cu model si l-am dus la croitoreasa, am mai multe dimensiuni. Merci, fetelor, de idei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...