Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Carla cand e deochiata plange tare si eu am fost deocheata cand avea Carla vreo 5sapt am crezut ca imi bubuie capul mi s-au dus toate cele 3 chibrite deodata in jos

 

Si eu am o retinere in a o scoate pe Aida afara inainte de a fi incredintata Lui Dumnezeu prin botez, dar o scoatem ca e mult pana la botez... As vrea sa ne plimbam fara sa o expun la vreo intalnire. Daca s-ar intampla asa, nu pot sa ii spun omului sa nu se uite, desi cred ca as fi in stare... [batcap]

Cum se descanta?!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am facut baita si ne-am cantarit 5 kg :-) ma bate gandul sa trec la pampi nr 3, voi ati ajuns careva sa folositi deja 3? Apropo de alti copii, ma gandesc din ce in ce mai serios la sterilizare, dar costurile sunt astronomice la privat :-(

Noi avem un bax nr 3 dar inca e prea mare si avem 5 kg asa ca am mai cumparat un bax nr2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum se descanta?!
Fiecare cu tactica lui,eu pun apa intr-un pahar si aprind 3 chibrite la fiecare spun tatal nostru in gand  si nu vb si arunc fiecare chibrit in apa apoi ii fac cu apa de 3 ori cruce pe frunte pe barbie si pe piept langa gat si apoI ii dau de3 ori in gurita cu degetu inmoiat in apa si daca se duce capu in jos atunci e deocheata Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am facut baita si ne-am cantarit 5 kg :-) ma bate gandul sa trec la pampi nr 3, voi ati ajuns careva sa folositi deja 3? Apropo de alti copii, ma gandesc din ce in ce mai serios la sterilizare, dar costurile sunt astronomice la privat :-(

 

Bravo, Raducu! 5 kg nu e de ici de colo. [:)]

 

...sterilizare...?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asa e si al meu Cosmina, zici ca are scarlatina sau ceva... E acneea bebelusului, din cauza hormonilor primiti de la noi in timpul sarcinii... Trece de la sine, nu te impacienta, eu am vorbit cu o amica dermatoloaga si a zis ca nu e nevoie sa-l dau cu nimic. Ce vaccinuri mai sunt? eu i le fac alea de le are pe schema de vaccinare... atat

 

Eu am inteles ca sunt cele de la stat, cu mai putine tulpini si cele pe care le poti cumpara, cu mai multe tulpini. Intrebarea este care dintre ele e in avantajul copilului? Cel cu mai multe tulpini pt ca il acopera de mai multe boli sau cele cu mai putine tulpini pt ca nu il bombardeaza atat de tare sistemul neurologic/ nervos, cunoscuta fiind teoria potrivit careia vaccinurile provoaca uneori stari cutremuratoare asupra sistemului nervos al copiilor; dusa la extrem, aceasta teorie sustine ca vaccinurile pot cauza autism. Va rog sa cititi pe net informatiile si sa va spuneti parerea...e greu sa iei o decizie in fata atator informatii contradictorii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi folosim nr 3 e putin mare dar il incape bine si nu isi mai pateaza hainitele ca acopera bine si noi cred ca tot 5kg avem hihi grasuei rau toata lumea care il vede zice ca pare mai mare de 7 saptamani ca cica e prea dezvoltat nu stiu daca sa o iau ca pe un compliment sau...:)

 

Cand Dominik e deochiat e fff agitat si plangacios nu se calmeaza nici la san se luota cu tzitzi da din maini si din picioare pfffuuuu si dupa ce il descant ii trece eu folosesc varianta linsului nu chibrite ca nu am timp ...e frumos sa vezi cum dupa ce il descant ii trece instantaneu si ia somn de linistit :)

Primu vaccin il avem si noi pe 18 apr sper sa nu faca febra sau ceva ca mie teama si sa nu fie racit ca am auzit k nui bine ...cum s-au comportat ai vostri de la vaccin?? Eu le dau doar cele standard nimic in plus si nu platim nimic la pediatru e totul pe asigurare in Germania :)

Azi i-Am cumparat cadita noua caci cea veche a ramas mica de el si 3 baxuri a cate 90 de pampi nr 3 ca aici am dat 60 lei pe bax si in germania pe 34 de buc dadeam 8 euro si ceva ....ce diferentaaaaaaaa!!!

Nb pupici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am inteles ca sunt cele de la stat, cu mai putine tulpini si cele pe care le poti cumpara, cu mai multe tulpini. Intrebarea este care dintre ele e in avantajul copilului? Cel cu mai multe tulpini pt ca il acopera de mai multe boli sau cele cu mai putine tulpini pt ca nu il bombardeaza atat de tare sistemul neurologic/ nervos, cunoscuta fiind teoria potrivit careia vaccinurile provoaca uneori stari cutremuratoare asupra sistemului nervos al copiilor; dusa la extrem, aceasta teorie sustine ca vaccinurile pot cauza autism. Va rog sa cititi pe net informatiile si sa va spuneti parerea...e greu sa iei o decizie in fata atator informatii contradictorii.

 

Eu nu inteleg cum e cu tulpinile? Statul care il ofera cu mai multe sau mai putine tulpini? Fereasca Dumnezeu de autism sau alte cele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu am o retinere in a o scoate pe Aida afara inainte de a fi incredintata Lui Dumnezeu prin botez, dar o scoatem ca e mult pana la botez... As vrea sa ne plimbam fara sa o expun la vreo intalnire. Daca s-ar intampla asa, nu pot sa ii spun omului sa nu se uite, desi cred ca as fi in stare... [batcap] Cum se descanta?!

 

Deci iei un pahar cu apa si 9 chibrite aprinzi un chibrit si incepisa zici in gand tatal nostru lasi chibritul sa arda catde mult si iei urm cHibrit pe care il apRinzi de la primul chibrit zici in continuare rugaciunea si arunciin apa chibritul ce a ars si tot asa pana ai ars al 9lea chibrit tu in tot acest timp te rogi cHiar daca zici de 3 4 ori rugaciunea si la final daca plutesc cretiitele nu e deochiat iar daca se scufunda e....apoi daca este dochiat ii faci cruce cu apa respectivA pe fata si ii daI in gurita din apa resectiva de3x cu degetu nu altfel....si crede-mase linisteste daca e vb de deochi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...