Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetelor cf noi am dormit foarte bine acum avem program de ras si gangurit,Monika si noi trebuie sa cumparam cadita,in cea care o avem nu mai incape,Carla in 2 luni a crescut 10 cm si noi  am fost ieri afara si  numa am dormit ne place mult la aer azi se anunta vreme si mai frumoasa ,va pupam [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Noi folosim nr 3 e putin mare dar il incape bine si nu isi mai pateaza hainitele ca acopera bine si noi cred ca tot 5kg avem hihi grasuei rau toata lumea care il vede zice ca pare mai mare de 7 saptamani ca cica e prea dezvoltat nu stiu daca sa o iau ca pe un compliment sau...:)Cand Dominik e deochiat e fff agitat si plangacios nu se calmeaza nici la san se luota cu tzitzi da din maini si din picioare pfffuuuu si dupa ce il descant ii trece eu folosesc varianta linsului nu chibrite ca nu am timp ...e frumos sa vezi cum dupa ce il descant ii trece instantaneu si ia somn de linistit :)Primu vaccin il avem si noi pe 18 apr sper sa nu faca febra sau ceva ca mie teama si sa nu fie racit ca am auzit k nui bine ...cum s-au comportat ai vostri de la vaccin?? Eu le dau doar cele standard nimic in plus si nu platim nimic la pediatru e totul pe asigurare in Germania :) Azi i-Am cumparat cadita noua caci cea veche a ramas mica de el si 3 baxuri a cate 90 de pampi nr 3 ca aici am dat 60 lei pe bax si in germania pe 34 de buc dadeam 8 euro si ceva ....ce diferentaaaaaaaa!!! Nb pupici

NoI am dat pe 100de buc 67de lei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am gasit de 100 de buc...

Dominik incepe sa faca solzisori in cap voi aveti? Ce sa ii fac? Il dau cu ulei de masline? Vreo sugestie?

Mai o chestie el inainte sa faca caca atata se screme si caraie uneori de zici ca ii constipatu lumii la voi e la fel?? Nu inteleg de ce il chinuiebasa inainte sa faca...ca. Face normal...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monika, si Sofi a mea parca urneste muntii inainte sa faca caca. O mai ajut cu pernuta calduta pe burtica. Sper sa treaca usor usor durerile astea, ca mi se rupe sufletul cand o vad asa chinuindu-se.

Eu o pieptan zilnic pe capsor pe Sofi - asa ne-a zis pediatra ca sa nu faca...nu-stiu-ce. Are si ea cojite, dar putine si fff mici. Nu ii dau cu nimic altceva, iar cu gel o spal o data la 2 zile.

Si noi avem aproape 5kg, dar folosim scutece nr 2. Mi se pare chiar bun. Cred ca nr3 ar fi prea mare pt noi.

Ah, si eu vreau sa iesim azi afara, se anunta 20grade!!!!

 

Azi-noapte v-am citit, dar n-am scris pt ca puiuta mea a dormit bine si ma grabeam sa atipim iar dupa supt. Vad ca de cateva zile nu prea mai doarme ziua, insa noaptea cam la 4 ore o alaptez... E ok noaptea! Insa ziua treb sa o tin mereu in brate :((( Iar de dimineata am vazut ca s-a intors singurica si era cu nasul in protectia de la patut de pe margini. M-a cam speriat un pic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu nu am gasit de 100 de buc...Dominik incepe sa faca solzisori in cap voi aveti? Ce sa ii fac? Il dau cu ulei de masline? Vreo sugestie? Mai o chestie el inainte sa faca caca atata se screme si caraie uneori de zici ca ii constipatu lumii la voi e la fel?? Nu inteleg de ce il chinuiebasa inainte sa faca...ca. Face normal...

Eu o dau cu ulei de masaj iar apoi dau cu piaptanu din fata in spate si se duc ,Carla cand face caca e cuminte I se inrosesc ochisorii si parca ii dau lacrimile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Monika, si Sofi a mea parca urneste muntii inainte sa faca caca. O mai ajut cu pernuta calduta pe burtica. Sper sa treaca usor usor durerile astea, ca mi se rupe sufletul cand o vad asa chinuindu-se. Eu o pieptan zilnic pe capsor pe Sofi - asa ne-a zis pediatra ca sa nu faca...nu-stiu-ce. Are si ea cojite, dar putine si fff mici. Nu ii dau cu nimic altceva, iar cu gel o spal o data la 2 zile.Si noi avem aproape 5kg, dar folosim scutece nr 2. Mi se pare chiar bun. Cred ca nr3 ar fi prea mare pt noi.Ah, si eu vreau sa iesim azi afara, se anunta 20grade!!!!Azi-noapte v-am citit, dar n-am scris pt ca puiuta mea a dormit bine si ma grabeam sa atipim iar dupa supt. Vad ca de cateva zile nu prea mai doarme ziua, insa noaptea cam la 4 ore o alaptez... E ok noaptea! Insa ziua treb sa o tin mereu in brate :((( Iar de dimineata am vazut ca s-a intors singurica si era cu nasul in protectia de la patut de pe margini. M-a cam speriat un pic...

Eu pe Carla nu pot sa o las singura pe pat ca o gasesc in alta pozitie are atata energie  se intoarce si pe burtica daca o pun da sa se intoarca pe spate 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi folosim nr 3 la pampers si mi se par Ok. Avem peste 5 kg(cred).

Mihai doarme cam rau, dar de duminica seara plange fetelor, de zici ca-l taie ceva. Nu.i convine nimic, nici o pozitie in brate, si nu plange din cauza colicilor ca nu se strange de burtica. Plange si nu stiu de ce. Plange de durere nu de alint. Ma gandesc sa.l duc la dr ca nu sunt impacata...sunt eu paranoica?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...