Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Roxana, noi am avut 2 pusee de crestere, exact "ca la carte" - in sapt 3 si in sap 6 (fiecare de cateva zile!). Imi amintesc ca era mai "dureros" ziua, iar noaptea parca apucam 2-3 max (nelegate) sa dormim... Noi vineri facem 7 sapt - deja vad o imbunatatire la colici (in continuare ii dau Infacol), adica noaptea are 2 treziri, papam si nani. Iar ziua...ne descurcam cum putem. Crizele sunt ceva mai rare si mai scurte. O pieptan cu perie moale din par de capra :)) Noi nu avem la ce sa folosim pieptanul :))) Dar nu cred ca se pune pb la varsta asta :))

Syrenne, ii doresc din suflet multa sanatate bebelului tau! Imi imaginez ca simti ca innebunesti cand vezi ca sufera si n-ai ce-i face :(( O fi si de la stomatita asta... Sa dea Domnul sa treaca repede orice ar fi. Te pup cu drag! Ramai calma si rabdatoare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor!

Roxana, si a mea la fel ca George al tău. Parca ar fi puseul si colicii doar ziua. Noaptea doarme foarte bine, cu o singura trezire, maaaaxim 2.

Întrebare pentru cele care alăptează: Voi dați infacol înainte de fiecare alăptat? Pentru ca Demi mănâncă câteodată si la fiecare ora câte puțin si mi se pare totuși ca ii cam mult siropel...

Si am mai observat ceva. De când se mișca mai mult, regurgiteaza si mai mult si mai des. La voi cum e?

Am scăpat si de scanul la Șold azi, totul e ok, pt ca încă din maternitate era suspecta de displazie de Șold.

Syrenne s.ar putea ca plânsul lui sa fie de la stomatita. Țin minte ca si băiatul meu când a avut, tot Bebeluș era, a fost groaznic....plânsete si urlete. Însă era mai mărișor cam 6-7 luni.

 

Va pup cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa dau Infacolul "dupa ochi": daca mesele sunt dese (la o ora), nu mai dau si la a 2-a. Daca mesele sunt de la 2 ore in sus, dau inainte de fiecare masa. Insa nu mai dau niciodata o pipeta intreaga, ci cam o picatura (cat picura la o apasare adica). Dupa cum simt :)

De regurgitat...nu am sesizat diferente mari fata de inainte. Si noi ne miscam destul de des in ultimele zile - de dim era Sofi a mea cu nasucul in pernutele laterale de la patut...

Ma bucur, happy_mammy, ca sunteti ok cu soldul!

Va pup, mamici! Sa avem o noapte usoara!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaaaaiii fetelor al meu plange de rupe azi is distrusa nu stiu ce are la san nu sta ca urla ..plimbat cantat alintat nu nimikkk am crezut ca e foamea iam dat laptele din biberon sa vad ca mananca a papat si tot urlaaaa picaturi iam dat de burtica ....descantat de deochi iam facut pffff nu stiu ce are nu a dormit de pe la ora 4 asa cum trebe decat o juma de ora sau cate 10 min nici acum nu doarme e rupt de obo si atipeste si iara il ia crizza de plans vaaaii ca nam mai patit delok asa ceva :( nu se linisteste chiar la nimeni nici macar la mami care e asa calma... :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Băiețelul meu se liniștește de vreo două zile doar dacă îl iau în brațe și mă plimb cu el  zicând întruna shhhh.... Mai dansez cu el în brațe. În momentul în care m-am așezat sau m-am oprit, iar e agitat si plange. Asa se mai calmează, dar nu funcționează tot timpul. Acum înțeleg de ce se fac pătuțuri cu sistem de balansare... :-) Ca nu le vedeam rostul. Naiva de mine... :-)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...