Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

Cum faci cu uleiul de cocos? Încălzești puțin înainte de fiecare băița, sau cum se procedează? Și eu as folosi. Se aplică și pe față sau doar pe corp?

Roxana uleiul /untul de cocos se topeste cand il pui in palma, ii foarte usor de aplicat. Eu o dau pe prunica, pe cutele de sub barbie si pe obrajori si frunte (in special intre sprancene, unde are cojitze).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxana, Monika....asa facea si al meu. Nesomn si plans/urlete. De ieri s.a calmat...a dormit cam toata ziua, a papat bine, a facu cacuta de 3 ori...linistit si fara colici. A fost ffff bine ptr mine ptr ca m.am calmat [:)] Happy_mammy . al meu cand a inceput sa miste, regurgita ff des, trebuia sa il iau in brate sa stea mai sus...de o saptamans insa, rade si e constient de tot din jur, da din manute si pucioruse de zici ca e la maraton...si nu mai da afara asa mult, doarme frumos in patut...Sper sa nu mai trec prin ce am trecut ca a fost tare urat si greu. Desi al meu flacau are pleata mare, eu nu ii dau fu nimic in cap decat cu apa si o data pe sapt cu gel. Nici nu il piapten..desi am piapten cu par natural. Fata o pieptanam...la el parca nu ii vad rostul [:-)))] Multumesc pentru sfaturi si ca sunteti aici.... [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana uleiul /untul de cocos se topeste cand il pui in palma, ii foarte usor de aplicat. Eu o dau pe prunica, pe cutele de sub barbie si pe obrajori si frunte (in special intre sprancene, unde are cojitze).

 

 

Mersi tare mult, am luat si eu din Iulius (nush exact ce e scrie cocnut oil virgin bio vegan) pe el, l-am uns pe frunte ca e plin si el de piele moarta din aia, plus acneea nou-nascutului ufff

 

Fetelor noi nu prea avem probleme cu plansul, nici colicii nu ne mai supara asa tare (cateva zile i-am dat o data dimineata Protectis si Espumisan), dar vad ca nu mai e nevoie ca nu mai are colici momentan.

 

am iesit azi 2h la primbare pe malul somesului, a fost innorat dar placut si caldut.

 

In sfarsit a inceput sa-i placa baita, a ras cand s-a zbenguit in cada si a descoperit ca poate sa faca ciupaciupa cu piciorusele in apa, era tot un zamber, eu si mama eram topite de dragul lui :)

 

 

Va doresc o noapte linistita si cu mult somn, si liniste in burticile bebeilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Iza. Am luat ulei de cocos bio si l-am uns pe tot corpul dupa baita si pe fata unde are cojite si acnee. Oricum, eu planuiam sa folosesc ulei de cocos pt pielea lui bebe inca de cand eram gravida, ca alternative la uleiurile si cremele din comert. Sunt curioasa daca va avea vreun efect asupra cojitelor si acneei. 

Apropo, voi ati luat ulei de cocos dezodorizat sau cu miros?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am din ambele, dar o dau cu cel cu miros...fiindca nu cunosc procedeul prin care este scos mirosul....asa ca a noastra gagica ii ca un fursec.

Efectele nu sunt imediate, au disparut o parte din cojitze, dar inca mai sunt. In cap eu nu o dau cu cocos, doar o periez. Ii foarte benefic pt piele si in special pt cutele bebelusei pt ca are proprietati antibacteriene si antifungice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare mamici de pitici

Va salut de la birou...scriu de pe o tastatura normala...Doamne ce bine e [:)] [:)]

Am lasat copiii cu sotul,..am niste emotii de cum se vor descurca...stiu ca se vor acomoda, dar tot am emotii....

Voi lucra 3 zile de acasa si 2 de la birou, sta pentru 2 luni....urmatoarele 2 luni voi lucra 3 zile de la birou si 2 de acasa, apoi full time de la birou. Sper sa fie bine si perioada de acomodare sa fie cat mai scurta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu de luni ma bag la o dieta numita South Beach....Am mai tinut-o cand am avut nevoie sa slabesc 5kg...acum am nevoie sa slabesc 25(asta ca sa ajung la greutatea de acum 7 ani, dau 15 kg ca sa ajung la greutatea de dinainte de sarcina).

E o dieta usurica(a fost atunci cand am tinut-o prima data)....se mai baga cineva cu mine? Eu m-am ingrasat intro saptamana cat am stat la mama 1 kil jumate.....deci nu se mai poate...Ma apuca nervii cand vad ca nu am cu ce ma imbraca si mai ales ca pentru grasi ca mine nu gasesc haine...am inceput si serviciul si sper sa imi fie mai usor cu poftele...pofta de dulce, asta e cea mai mare problema, dar sper sa o inving [fri] [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...