Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tadiana cum esti?..ce diagnostic ti-au pus medicii intr-un final...ai mai consultat pe cineva? Aida a mai luat in greutate? [/quote

 

Draga Iza, parerile despre problema mea de sanatate sunt impartite; doi dr nu zic la fel. Tind sa cred ca este osteoporoza cauzata de tratamentul indelungat cu innohep. Citisem inca de la inceputul sarcinii ca 80% din  persoanele care fac tratament injectabil cu anticoagulant mai mult de 5 luni ajung la proteza de sold( e dintr-un tratat despre tromboza scris de 3 prof dr din Bucuresti. Oricum, odata inceput tratamentul , ce era sa fac?!

Cam asa sta situatia....

Aida a implinit azi o luna si am cantarit-o: a luat 900 de g.

Sper ca voi doua sunteti bine. Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, vouă v-a prescris medicul protectis? Cum îl administrați? Mie mi-a spus să îl dau cu lingurița în puțin lapte sau ceai. Mă tot gândesc că e greu de dat cu lingurița. Nu ar fi mai bine cu o seringă?

 

Mie mi-a spus 5 picaturi/ zi cu lingurita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Monika!!! Multa fericire la toti 3!!!! Syrene te admir pt curajul de a te intoarce atata de repede la servici, cu 2 copii acasa....eu am inceput aa ma gandesc ce ar fi sa stau 2 ani cu noua mosificare de lege.....dar parca totusi ii un pic cam mult..ma deconectez total, mi se relaxeaza complet neuronii ;)  A dormit si fetita mea afara azi, dar parca a fost prea cald totusi...cred ca urmeaza ploaie....acum bate vantul tare la Cluj. Noapte buna mamici si puiuti!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tadiana ma bucur ca Aida ii bine si sper din suflet sa rasara soarele si pe strada ta. Pt osteoporoza sw recomanda calciu, eu iti recomand sa eviti total lactatele (citeste cartea Studiul China pt a intelege de ce) si sa iei calciu din seminte chia, susan si cat mai multe frunze verzi, preferabil crude, iar pt vit D soare (citeste articolele despre vit D ale Cristelei Georgescu) si pt fixare cat mai multa miscare, plimbare in aer curat. Multa incredere si o sa treci peste acest moment. Te pup!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tadiana cum esti?..ce diagnostic ti-au pus medicii intr-un final...ai mai consultat pe cineva? Aida a mai luat in greutate? [/quote Draga Iza, parerile despre problema mea de sanatate sunt impartite; doi dr nu zic la fel. Tind sa cred ca este osteoporoza cauzata de tratamentul indelungat cu innohep. Citisem inca de la inceputul sarcinii ca 80% din persoanele care fac tratament injectabil cu anticoagulant mai mult de 5 luni ajung la proteza de sold( e dintr-un tratat despre tromboza scris de 3 prof dr din Bucuresti. Oricum, odata inceput tratamentul , ce era sa fac?! Cam asa sta situatia.... Aida a implinit azi o luna si am cantarit-o: a luat 900 de g. Sper ca voi doua sunteti bine. Va pup!

Tadiana ma bucur mult ca a luat in greutate Aida,Carla are 2 luni si 6 zile si are 5kg si 59 cm ,noua ne place foarte mult afara intram in casa doar sa papam si sa schimbam pampi in rest dormim la aer curat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...